۱۰ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8135808
۰ نفر
شبکه خبری الجزیره: مردم غزنی افغانستان در توهین به مقدسات، علیه نظامیان اعتراض کردند ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 سیاسی.افغانستان.الجزیره تهران _ شبکه خبری الجزیره اعلام کرد: مردم شهر غزنی افغانستان امروز جمعه در اعتراض به نظامیان خارجی مستقر دراین ناحیه به علت توهین به مقدسات دینی شان تظاهرات اعتراض آمیز بر پا کردند.
امروز جمعه سربازان خارجی با حضور در یکی از مساجد شهر غزنی افغانستان و توهین به قران کریم، دست های نمازگزاران را بسته و با شلیک چندین گلوله بی هدف مسجد را ترک کردند.! مردم نیز بلافاصله به صورت گسترده در این شهر اقدام به تظاهرات کردند و علیه نظامیان خارجی و بی احترامی آنها به مقدسات شان شعار دادند.
گروه اخبار صوتی وتصویری ایرنا به نقل از الجزیره حاکیست که نیروهای پلیس افغانستان برای متفرق کردن تظاهرکنندگان خشمگین افغانی به شدت از گلوله وگازهای اشک آور استفاده کردند که در نتیجه شش نفر زخمی شدند.
این گزارش حاکیست ،برغم اینکه تظاهرات مردم غزنی اکنون تا حدی فروکش کرده است ولی وضعیت عمومی این شهر وشهرهای تابعه به شدت متشنج است وممکن است اوضاع شهرها هر لحظه شعله ور شود.
در این رابطه فرماندار اقلیم غزنی به الجزیره گفت: 20 تا 25 نظامی خارجی که احتمالا لهستانی یا آمریکایی باشند با حمله به یکی از مساجد دست نمازگزاران را بسته و با لگد به جان آنها افتادند.
به گفته وی سربازان خارجی با بستن دست نمازگزاران و شلیک گلوله به داخل مسجد ونیز پرتاب نسخه هایی از قران ، مسجد را ترک کردند.
مردم در این رابطه اعلام کردند که سربازان خارجی هیچ تحقیقی از نمازگزاران انجام ندادند و هیچ کس را دستگیر نکردند.
مردم غزنی عقیده دارند هدف از حمله به مسجد فقط توهین بوده است .
الجزیره در گزارش خود خاطر نشان کرد که مردم افغانستان نسبت به استراتژی جدید باراک اوباما رئیس جمهور جدید آمریکا در مورد کشورشان خوشبین نیستند زیرا با ورود احتمالی 30 هزار سرباز جدید آمریکایی به افغانستان پیش بینی می شود روند کشتار مردم افغانستان نیز افزایش پیدا کند.
در این رابطه پس از به قدرت رسیدن باراک اوباما صدها تن از مردم مناطق قبایلی پاکستان کشته یا زخمی شدند.
صویر1895**1482** شماره 003 ساعت 00:36 تمام

سرخط اخبار جهان