هيأت‌هاي مذهبي با نمايشگاه عطر سيب به استقبال محرم مي روند

تهران بزرگ- ايرنا- بيش از يك دهه است كه پيش از فرارسيدن ماه سوگواري ابا عبداله الحسين (ع)، هيأت هاي مذهبي و مردم با حضور پرشور در نمايشگاه عطر سيب به استقبال محرم مي‌ روند.

به گزارش ايرنا، مدير نمايشگاه عطر سيب در اين باره گفت: امسال نمايشگاه عطر سيب كار خود را از بيست و پنجم مهر (يك روز قبل از برگزاري آيين افتتاحيه) آغاز كرده و تا سوم آبان به فعاليت خود ادامه مي دهد.

عبادالله رمضاني افزود: براي اولين بار در سال جاري بخش فرهنگي نمايشگاه با گستردگي ويژه حضور پياده كرده است.

وي ادامه داد: در اين نمايشگاه علاوه بر بخش فرهنگي، تمامي تجهيزات مورد نياز هيات هاي مذهبي از وسايل آشپزخانه اي تا مواد غذايي، لوازم صوتي و روشنايي در 9 سالن به نمايش گذاشته شده است.

مديركل فرهنگي شهرداري تهران خاطرنشان كرد: قيمت محصولات عرضه شده در دوازدهيمن نمايشگاه عطر سيب 15 تا 40 درصد از قيمت هاي بازار پايين تر است.

وي از نشست هاي معرفتي، برگزاري زيارت عاشورا به صورت روزانه، اجراي تعزيه و توزيع نسخه هايي از نشريه روزانه اي كه براي دهه اول محرم طراحي شده را به عنوان بخشي از برنامه هاي فرهنگي نمايشگاه نام برد.

رمضاني تصريح كرد: پذيرش اين نمايشگاه از ساعت 9 صبح تا ساعت 16 است و بازديدكنندگان مي توانند تا ساعت 19 از نمايشگاه ديدن كنند.

مدير نمايشگاه عطر سيب يادآور شد: سال جاري اعتبارات هيأت هاي مذهبي در نمايشگاه عطر سيب 20 درصد افزايش يافته است.

وي همچنين گفت: علاوه بر اطلاع رساني از طريق تلويزيون براي تنظيم بازديد از نمايشگاه، به صورت روزانه به هيات هاي مذهبي پيامك ارسال مي شود.

مدير فروش يكي از غرفه هاي نمايشگاه نيز سطح برگزاري نمايشگاه را نسبت به سال هاي قبل بالاتر دانست و گفت: خوشخبتانه امسال شاهد برگزاري نمايشگاه در سطح بالاتري بوديم به گونه اي كه تنوع محصولات بسيار بيشتر و قيمت ها پايين تر و كارشناسي تر است.

سعيد رحماني كه براي چهارمين سال متوالي به صورت مستقيم در نمايشگاه عطر سيب شركت مي كند، خاطرنشان كرد: امسال نظم نمايشگاه و سيستم راه اندازي آن بسيار دقيق تر از سال هاي گذشته است.

وي تبليغات و اطلاع رساني را به عنوان موضوعي كه نيازمند توجه بيشتري است مطرح و بيان كرد: بسياري از مراجعان با وجود آنكه محل سكونتشان تنها چند خيابان با بوستان ولايت فاصله دارد از برگزاري چنين نمايشگاهي اطلاع نداشتند.

آيين افتتاحيه دوازدهمين نمايشگاه عطر سيب بيست و ششم مهر برگزار شد و اين نمايشگاه تا سوم آبان برپاست.

تهرام564/9350

سرخط اخبار فرهنگ