امام جمعه موقت قزوين: مظلوميت مردم كوباني، نشان دهنده ائتلاف دروغين آمريكا بر ضد داعش است

قزوين - ايرنا- امام جمعه موقت قزوين با اشاره به جنايت هاي گروه تكفيري داعش در عراق و سوريه گفت: مظلوميت مردم كوباني، نشان دهنده دروغ بودن تشكيل ائتلاف و مبارزه آمريكا عليه گروهك تروريستي داعش است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين 'عبدالكريم عابديني' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته قزوين با بيان اينكه آمريكا و هم پيمانانش با ائتلاف ضد داعش، بيشتر از آنكه درصدد نابودي اين گروه باشند، متوجه تفرقه‌انگيزي و ايجاد دشمني ميان مسلمانان هستند و افزود: مسلمانان بايد آگاه باشد كه سياست‌هاي آمريكايي و صهيونيستي، در راستاي تفرقه بين مسلمانان است.

وي در ادامه به حمله داعش در روزهاي اخير به شهر كردنشين كوباني اشاره كرد و گفت: در شرايطي كه آمريكا، عربستان، تركيه و رژيم صهيونيستي از گروه وحشي و تروريستي داعش حمايت مالي و تسليحاتي مي‌كنند، مردم كردنشين كوباني با دست خالي و تجهيزات اندك در برابر اين گروه تروريستي مقاومت كرده و آنان را وادار به عقب‌نشيني از بخشي‌هايي از اين شهر كردند.

حجت الاسلام عابديني خاطرنشان كرد: حملات گروه داعش در روزهاي اخير در حالي انجام مي‌شود كه از ائتلاف ضد داعش آثاري ديده نشده و نمايشي بودن اين ائتلاف بار ديگر بر همگان ثابت شده است.

خطيب جمعه قزوين با انتقاد از سياست‌هاي دوگانه دولت تركيه در قبال گروه تروريستي داعش گفت: دولت تركيه از يك طرف از ائتلاف ضد داعش دم مي‌زند و از طرف ديگر به مخالفان بشار اسد و حاميان داعش اجازه مي‌دهد كه از خاك اين كشور به نيروهاي تروريستي ملحق شوند.

حجت الاسلام عابديني در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه به حكم اعدام رهبر شيعيان عربستان اشاره

كرد و گفت: جرم شيخ نمر النمر درخواست رسيدگي عربستان به قبرستان بقيع، انجام تربيت اسلامي در آموزش و پرورش و شناختن شيعه مثل مذاهب چهارگانه در عربستان است كه سالها زنداني و به طور فجيعي شكنجه شده و در روزهاي اخير حكم اعدام وي از سوي دستگاه قضايي عربستان صادر شده است.

وي افزود: اين خبر بازتاب وسيعي در جهان اسلام و عربستان داشته و بسياري از شيعيان و حاميان حقوق بشر خواستار آزادي وي هستند.

حجت الاسلام عابديني گفت: ملت مسلمان ايران حكم ظالمانه برعليه آيت الله شيخ نمر النمر رهبر شيعيان عربستان سعودي را شديدا محكوم مي كند و خواستار آزادي اين رهبر شيعيان عربستان هستند.

امام جمعه موقت قزوين در بخش ديگري از سخنان خود به فرا رسيدن سالروز شهادت حاج آقا مصطفي خميني فرزند برومند امام راحل اشاره كرد و گفت: او داراي تاليفات و آثار ارزشمندي بود و سرانجام به شكل مرموزانه‌‌اي به شهادت رسيد و البته بر اساس پيش‌بيني امام خميني(ره) شهادت مصطفي از الطاف خفيه الهي به شمار مي‌رفت و موجب تحركاتي در داخل ايران شد كه به پيروزي انقلاب اسلامي انجاميد.

حجت الاسلام عابديني در ادامه به سالروز تشكيل وزارت اطلاعات اشاره كرد و گفت: هر كشور نيازمند دستگاهي امنيتي و اطلاعاتي است و سابقه اين امر به زمان پيامبر اكرم(ص) باز مي‌گردد و در طول 30 سال گذشته توطئه‌هاي فراواني توسط سربازان گمنام امام عصر(ع) خنثي و گروه‌هاي تروريستي شناسايي شده‌اند.

وي در پايان گفت: از بدو تاسيس وزارت اطلاعات، اين نهاد انقلابي شهدايي را نيز تقديم اسلام و انقلاب كرده و ملت ايران قدردان زحمات آنها هستند.

7389/ 614

سرخط اخبار استان‌ها