امام جمعه خميني شهر: اختلافات مسئولين شهرستان به مردم ضرر مي زند

خميني شهر- ايرنا- امام جمعه خميني شهر گفت: بعضي اختلافات و موضع گيريهاي مسئولين فعلي و سابق خميني شهر باعث ضربه خوردن به شهر و مردم شده است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام عباس رحيمي در خطبه هاي نماز جمعه خميني شهر اظهار كرد: بعضي از افراد و مسئولين سابق و فعلي شهرستان در روزهاي اخير جنگ را بر عليه يكديگر آغاز كرده اند، من از تربيون نماز جمعه به آنها نصيحت مي كنم و اجازه نمي دهم در نوشته و سخنراني خود باعث ايجاد التهاب و نگراني مردم شوند.

وي خطاب به دو نفر از مسئولين سابق و فعلي شهرستان گفت: اگر شما حرفي براي گفتن داريد در جلسات خصوصي و در فضاي آرام باهم حرف بزنيد در جلسات عمومي و رسمي فضاي شهر را آلوده و خراب نكنيد.

وي تاكيد كرد: اگر مسئولين اختلافات شخصي دارند از طريق مراجع قضايي و شوراي تامين و فرمانداري به آنها رسيدگي شود. وي با تاكيد براينكه با شرايط بوجود آمده فعلا نصيحت مي كنم و به هيچ كس و در هيچ جلسه اي اجازه دامن زدن به مباحث سياسي و اختلافي را نمي دهم، گفت: اميدوارم مسئولين شهرستان و هياتها حد و حدود و شرايط زمان كنوني و حساسيتهاي فعلي موجود نظام و كشور را در نظر بگيرند.

امام جمعه خميني شهر در بخشي ديگر از خطبه ها با اشاره به روايات و احاديث ائمه اطهار كه مسلمانان و شيعيان اجازه تهمت زدن و اهانت كردن به هيچ قومي و انساني را ندارند، گفت: ما اجازه نداريم هر سخني را به زبان بياوريم، اسلام ما را به خوب حرف زدن و دشنام ندادن سفارش نموده است.

امام جمعه خميني شهر با بيان اينكه اسلام دين زيباييهاست افزود: ما موظف هستيم اخلاق اسلامي و آداب اجتماعي مورد سفارش دين اسلام را عمل و رعايت كنيم.

وي با بيان اينكه سخنرانان در آيين عزاداري محرم بايد از كساني باشند كه در خط نظام و رهبري هستند، خطاب به هياتهاي مذهبي گفت: اجازه ندهيد بعضي از سخنرانان و مداحان به اسم ولايت و ائمه اطهار، ولايت و دين و ولي فقيه را تضعيف كنند، فعاليت اين گونه افراد حرام است و مسئولين شهرستان و استان نبايد اجازه سخنراني و مداحي به اين افراد بدهند.

پ/7145/ 607