آيت‌الله اميني: مسوولين زمينه استفاده از اينترنت پاك را فراهم كنند

قم - ايرنا - عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: دولت و مسوولان تلاش كنند تا اينترنت پاك را به وجود بياورند و از آسيب هاي آن جلوگيري كنند.

به گزارش ايرنا به نقل از مركز خبر حوزه، آيت‌الله' ابراهيم اميني' روز پنجشنبه در نشست علمي'مبلغان نخبه، فضاي مجازي، تهديدها و فرصت ها' در قم افزود: بعضي از مسوولين مي گويند كه نمي شود اينترنت و فضاي مجازي را از جامعه گرفت كه اين حرف درستي است؛ چرا كه جامعه براي انجام كارهاي خود به آن نياز دارد و ما نيز نمي گوييم كه اينترنت نباشد؛ بلكه حرف ما اين است كه اينترنت پاك را به وجود بياوريم و از آسيب هاي آن جلوگيري كنيم.

وي گفت: فضاي مجازي يك عرصه بسيار مهم و تاثير گذار است كه سال هاست درحوزه هاي علميه نيز فضلا و طلاب در جهت نشر معارف ديني از آن استفاده مي كنند.

استاد حوزه علميه افزود: سايت ها و پايگاه هاي مفيد و قابل استفاده اي از سوي حوزه ايجاد شده، لذا به خودي خود فضاي مجازي بد نيست، بلكه چگونگي استفاده از آن بسيار مهم است.

اميني با اشاره به نيت شوم دشمنان اسلام و انقلاب درجهت تخريب مباني ديني جوانان بيان داشت: دشمنان اسلام با تمام قوا به صحنه آمده اند تا اعتقادات ديني مردم بويژه نسل جوان را از بين ببرند يا لااقل كمرنگ نمايد.

وي ادامه داد: دشمن در اين جهت از همه امكانات خود بخصوص فضاي مجازي بيشترين استفاده را مي برد و نياز است ما نيز با برنامه ريزي صحيح و حضور موثر و فعال دراين عرصه از اجراي نيات شوم آنان جلوگيري كنيم.

اميني خاطر نشان كرد: بدون شك دشمن يك برنامه فرهنگي و اجتماعي سكولار در فضاي مجازي دارد و هدفشان اين است كه فرهنگ غربي و ضد اسلامي را در قالب خيرخواهي و اطلاع رساني كه يك كار خوب و ارزشمند است به ساير ملت ها از جمله ملل مسلمان صادر كنند.

نشست هم انديشي 'مبلغان نخبه ، فضاي مجازي، تهديدها و راهكارها' با حضور جمعي از طلاب نخبه و فعال در عرصه فضاي مجازي در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي قم برگزار شد.ك/1

/8138/ 550/ 607