۲۴ مهر ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۴۸
کد خبر: 81351260
۰ نفر
هنر را براي حفظ محيط زيست بايد به كار گرفت

بوشهر- ايرنا - مديركل حفاظت محيط زيست استان بوشهر گفت: انتقال فرهنگ زيست محيطي با ابزار هنر باعث ماندگاري و نهادينه شدن اين مهم در سطوح مختلف جامعه خواهد شد.

به گزارش ايرنا حسين دلشب روز پنجشنبه در آيين جشني كه به مناسبت هفته كودك جريان داشت افزود: با توجه به نقش آموزش مسايل محيط زيستي در دوران كودكي و تاثير عميق آن در شيوه زندگي و نگرش آينده فرزندان اين آب و خاك، متوليان تعليم و تربيت با استفاده از ابزار هنر، به هر چه بهتر و عميق تر نقش بستن آموزه هاي محيط زيستي كمك كنند.

وي يادآورشد: هنر گوياترين و اثر بخش ترين رسانه ايست كه مي تواند با بهترين شيوه ممكن، آنچه به صلاح امروز و آينده ميهن اسلاميمان است را آموزش دهد.

مدير كل حفاظت محيط زيست استان بوشهر اظهار كرد: در اين ارتباط به مناسبت هاي مختلف با دعوت و حمايت از هنرمندان توانمند بوشهري با موضوع محيط زيست در نشر و گسترش فرهنگ اصيل و لازم الاجراي رعايت قوانين و مقررات محيط زيست گام هاي موثر برداشته شده است.

دلشب گفت: از هر شيوه و ابزار مناسبي، براي آموزش و پرورش نسلي كه حاميان تمام عيار محيط زيست هستند استفاده خواهيم كرد.

اين برنامه با حضور هنرمندان توانمند استان بوشهر و اجراي تاثير گذار نمايش كودك و محيط زيست، توسط گروه هنري 'كارنوال شادي' در سه موضوع مستقل درخت و طبيعت، بازيافت و آب به اجرا در آمد.

همچنين صورت كودكان حاضر در جشن با موضوعات محيط زيستي نقاشي شد و هداياي ارزشمندي نيز به شركت كنندگان در مسابقات محيط زيستي اهدا شد.

628/539

سرخط اخبار جامعه