۲۴ مهر ۱۳۹۳،‏ ۱:۰۰
کد خبر: 81350721
T T
۰ نفر
كیهان در یك نگاه

تهران - ایرنا - روزنامه كیهان تیتر خبر نخست روز پنج شنبه خود را به زانو درآمدن داعش در برابر مقاومت مردم كوبانی ، اختصاص داده است.

این روزنامه در ادامه آورده است: براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده، مقاومت مردم عین‌العرب (كوبانی) در برابر گروه تروریستی داعش، آنها را مجبور به عقب‌نشینی از مواضع و فرار از مناطق تحت كنترل خود كرده است.

جدیدترین گزارش‌های میدانی از كوبانی از زانو زدن داعش در برابر ساكنان عین‌العرب و وحشت تروریست‌ها از تسلط كامل مردم بر این شهر دارد.

منابع نظامی اعلام كردند كه مقاومت ساكنان كوبانی در برابر گروه تروریستی تكفیری داعش و درگیری‌های شدید میان دو طرف با رشادت‌های مردم همچنان ادامه دارد و در این درگیری‌ها كردها موفق شدند نقاطی را كه در این شهر توسط تكفیری‌های داعشی تصرف شده بود از آنها بازپس بگیرند.در ستون یادداشت روز كیهان نیز مطلبی تحت عنوان سعود الفیصل در محاصره پاركینسون و آلزایمر!، به چشم می خورد.

جعفر بلوری در بخشی از ستون یادداشت روز، آورده است: روز سه‌شنبه بود كه خبرگزاری‌‌ها نوشتند، سعود الفیصل در یك كنفرانس خبری مشترك با همتای آلمانی خود كه در جده برگزار شد، ایران را به «اشغالگری»، «تعمیق بحران در سوریه» و «منطقه» متهم كرده و از تهران خواسته برای حل بحران سوریه، نیروهای خود را از سوریه خارج كند! فیصل كشورمان را در بسیاری از بحران‌های منطقه، بخشی از مشكل دانسته و مدعی شده كه «ایران نه حل مشكل كه خود مشكل است.»

اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه سعودی‌ها، آنقدر مضحك، بی‌حساب و غیر حرفه‌ای مطرح شده‌ است كه در «خوش‌بینانه‌ترین» حالت می‌توان گفت، وی احتمالا بدون آمادگی قبلی در این كنفرانس حاضر شده است. البته اظهار این‌گونه چرندیات، می‌تواند نتایج عوامل دیگری هم باشد مثلا.... آمیزه‌ای از پاركینسون و آلزایمر!روزنامه كیهان در بخش اخبار ویژه روز پنج شنبه نیز این مطالب را دارد:

- موضوعات اختلافی بسیار و خوش‌گمانی دور از واقعیت

- اعتماد: دوره سوت و كف برای اصلاحات گذشته است

- میدل ایست آن لاین: عبدالملك حوثی سیدحسن نصرالله یمن است

شبد** 3404

سرخط اخبار جامعه