وزیر راه و شهرسازی: احقاق حقوق زنان نیازمند مشاركت همگانی است

مشهد - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی گفت: احقاق حقوق زنان و رساندن آنان به جایگاه واقعی خود، نیازمند مشاركت و كمك همگانی است.

به گزارش ایرنا، 'عباس آخوندی' روز چهارشنبه در پیامی به پنجمین گردهمایی سراسری مشاوران امور بانوان سازمان ها، شركت های تابعه و ادارات كل راه و شهرسازی كشور در مشهد افزود: برای تبیین و باور جایگاه زنان و حقوق آنان باید بانوان اندیشمند، تلاشگر، پویا و فعال در عرصه های گوناگون همراه با فرهیختگان، استادان و حقوقدانان و فقها نیاز امروز جامعه را سنجیده و با تحقیق و تفحص در منابع پویای فقه اسلامی راهكارهای نوین ارائه كنند.

وی گفت: بانوان در جامعه ایران اسلامی با حضور با نشاط و بالنده خود در عرصه های مختلف ثابت كرده اند كه توجه به جایگاه زن ضامن پیشرفت، توسعه كشور و تربیت انسان های توانمند و موفق است.

وی اظهار كرد: امروز حضور بانوان در عرصه كار، تلاش و تعیین جایگاه مناسب و در خور شان آنان در جامعه به یك موضوع اساسی و حیاتی تبدیل شده است.

آخوندی افزود: با وقوع انقلاب اسلامی فضای جدیدی برای حضور زنان كشور فراهم شد و امام خمینی (ره) زن را با حجاب و عفت از گوشه خانه به صحنه جامعه آورد و راه را برای ارتقای زنان هموار ساخت.

وزیر راه و شهرسازی گفت: اكنون ما شاهد حضور مقتدرانه، موثر و تاثیرگذار بانوان ایران اسلامی در همه بخش ها هستیم و زنان ما طی این سال ها بر این واقعیت كه ورود این قشر به صحنه های اجتماعی یك فرصت برای پویایی جامعه است، صحه گذاشته اند.

وی افزود: اكنون بانوان در مسوولیت های كلیدی وزارتخانه ها و سازمان ها در تمام سطوح كشور با ایفای مسوولانه نقش خود، توانمندی زن در جامعه اسلامی را به خوبی اثبات كرده اند.

وزیر راه و شهرسازی اظهار كرد: زنان شاغل از بهترین و مخلص ترین كاركنانی هستند كه با پشتكار بسیار در محیط های كاری تلاش می كنند و به این باور كه در جامعه اسلامی زن و مرد مكمل هم هستند و مشاركت آنان در امور جامعه، سعادت و توسعه كشور را رقم می زند، عینیت بخشیده اند.

وی ادامه داد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید خود را مرهون حضور فعال زنان آگاه در صحنه اجتماع و در پای صندوق های آرا می داند و به تاكید رییس جمهوری، این دولت همواره از بانوان كشور حمایت نموده و فرصت های بیشتری را برای ورود آنان به عرصه های گوناگون جامعه مهیا خواهد كرد.

گردهمایی دو روزه مشاوران امور بانوان سازمان ها، شركت های تابعه و ادارات كل راه و شهرسازی در مشهد از صبح امروز در مشهد آغاز شده است.

2713 / 664/ 1625