جراحي زيبايي شكم عوارض جبران ناپذيري به دنبال دارد

زنجان - ايرنا - عضو انجمن جراحان پلاستيك ايران گفت: انجام جراحي زيبايي شكم براي بيماران عوارض مخرب و در اغلب موارد جبران ناپذيري را به دنبال دارد.

دكتر نجات حسيني روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه بسياري از بانوان و حتي مردان كه چربي اضافي شكم دارند بهترين راهكار رهايي از اين معضل را جراحي زيبايي شكم مي دانند افزود: تحقيقات انجام شده بيانگر آن است كه جراحي زيبايي شكم و انجام مستمر اين كار سلامت فرد را با خطر جدي مواجه مي كند.

وي يادآورشد: بسياري از مبتلايان به چاقي به جاي استفاده از رژيم هاي مناسب غذايي و انجام فعاليت هاي ورزشي به اين نوع راهكار متوسل مي شوند.

حسيني تصريح كرد: عواملي مانند ژنتيك و محيط بر چاقي افراد تاثير گذار است و معمولا اين روند با الگوي غذايي نامناسب از قبيل پرخوري هاي زياد زمينه بيشتر اين معضل به ويژه چاقي در ناحيه شكم را به دنبال دارد.

وي اظهار كرد: هم اكنون سه نوع عمل جراحي پلاستيك شكم (ابدومينوپلاستي يا تامي تاك)، ليپوساكشن ( خارج كردن چربي زير پوستي )‌ و يا تركيب اين دو روش استفاده مي شود كه اگرچه به ظاهر موفقيت آميز بوده و موجبات رضايت فرد را فراهم كند اما عوارضي را به دنبال دارد.

اين فوق تخصص جراحي پلاستك مركز آموزشي تخصصي و فوق تخصصي آيت الله موسوي زنجان، عفونت، تجمع مايع، از دست دادن پوست، درد و تورم پاها را از جمله عوارض جراحي زيبايي شكم بيان كرد و گفت: بسياري از متقاضياني كه براي انجام اين نوع عمل مراجعه مي كنند در مورد عواقب و عوارض هاي آن بي اطلاع هستند.

وي خاطرنشان كرد: ورزش و انجام فعاليت هاي ورزشي بهترين راهكار براي كاهش وزن و رفع معضل چاقي است كه بايد بيش از روش هاي ديگر لاغري از جمله اعمال جراحي مورد توجه قرار گيرد.

596/7320