تلاش آمریكا و هم‌پیمانانش در مواجهه دروغین با داعش بیشتر متوجه ایجاد دشمنی میان مسلمانان است

تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی تاكید كردند: آمریكا و هم پیمانانش در تلاشهایی كه به دروغ مواجهه با داعش اسم گذاری كرده اند، بیشتر از آنكه درصدد نابودی نطفه های این جریان باشند، متوجه تفرقه انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (دوشنبه) در خجسته عید سعید غدیر در دیدار با هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، «نصب امیرمؤمنان به امامت» و «توجه و پرداختن اسلام به سیاست و حكومت» را دو مفهوم اساسی واقعه غدیر خم خواندند و با تأكید بر ضرورت حیاتی اتحاد و همبستگی مسلمانان افزودند: هركسی و هر اقدامی كه موجب تحریك احساسات طرف مقابل و اختلاف شیعه و سنی شود، به «امریكا، انگلیس خبیث و صهیونیزم» یعنی بوجود آورندگان جریان جاهل، متحجر و وابسته تكفیری كمك می كند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبریك عید بزرگ غدیر، واقعه مهم و پرمغز غدیر خم را جزو مسلمات تاریخ اسلام خواندند و خاطرنشان كردند: هیچ یك از پیروان فرق اسلامی در «اصل وقوع غدیرخم و جمله شریف پیامبر ختمی مرتبت» یعنی من كنت مولاه فهذا علی مولاه تردیدی ندارد.

ایشان افزودند: شبهاتی نیز كه اكنون درباره معنای این جمله تاریخی، به ذهن نو كیسه گان فكری می رسد همان حرفهای هزار سال پیش است كه علمای بزرگ، به آنها پاسخ داده اند.

رهبر انقلاب با اشاره به معنای رایج جمله شریف پیامبر در غدیر خم یعنی نصب امیرمؤمنان به امامت و نیز وصایت پیامبر افزودند: این جمله معنای مهم دیگری هم دارد كه نباید مورد غفلت قرار گیرد و آن پرداختن اسلام به امر حكومت و سیاست امت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات هدفمند دشمنان امت اسلامی برای جدا كردن اسلام از سیاست و منحصر كردن دین شریف در مسائل شخصی و خصوصی افزودند: واقعه غدیر خم، منطق روشن و مستحكم اسلام در نفی این نگاه سكولار است چرا كه غدیر خم مظهر توجه و تأكید اسلام بر حكومت داری و سیاست به شمار می رود.

رهبر انقلاب با نفی نگاهی كه مسئله نصب امیرمؤمنان بدست پیامبر عظیم الشأن اسلام را فقط به معنای نصب جنبه های معنوی می داند افزودند: جنبه های معنوی قابل نصب نیست و معنای حقیقی این واقعه مبارك، توجه به امر حكومت و مدیریت جامعه است و این درس بزرگ غدیر برای مسلمانان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسئله غدیر را، مسئله ای اعتقادی و پایه و اساس تفكر شیعه برشمردند و در عین حال افزودند: جای بحث و بررسی منطق قوی و حجت قاطع شیعه در باب غدیر خم، محافل علمی و تخصصی است و نباید این موضوع، در زندگی عمومی مسلمانان و برابری و برادری آنان اثر منفی بگذارد.

رهبر انقلاب از همین زاویه، به بررسی سیاست اصلی مستكبران یعنی ایجاد اختلاف میان فرق اسلامی بویژه شیعه و سنی پرداختند و خاطرنشان كردند: بروز اختلاف میان مسلمانان، طبعاً باعث می شود همت، نیرو و انگیزه های آنان صرف دعواهای داخلی شود و به دشمنان بزرگ و اصلی خود توجهی نكنند و این، همان هدفی است كه استعمار و استكبار، برای آن، برنامه ریزی كرده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مقابله با «تفكر جذاب و جهت بخش جمهوری اسلامی» را عامل اصلی سرمایه گذاری بیشتر استكبار در زمینه ایجاد اختلاف میان مسلمانان برشمردند و خاطرنشان كردند: امریكا، صهیونیزم و «متخصص كهنه كار تفرقه انگیزی یعنی دولت خبیث انگلیس»، پس از پیروزی انقلاب، تلاشهای خود را برای اختلاف انگیزی و انحراف اذهان شیعه و سنی از دشمنان اصلی، به شدت افزایش داده اند.

رهبر انقلاب بروز جریان تكفیری در عراق، سوریه و برخی كشورهای دیگر را حاصل برنامه ریزی مستكبران برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان خواندند و افزودند: آنها القاعده و داعش را برای تفرقه انگیزی و «مقابله با جمهوری اسلامی» ایجاد كردند اما اكنون دامن خودشان را گرفته است.

ایشان با اشاره به حوادث جاری در منطقه افزودند: نظر دقیق و تحلیلی به این حوادث نشان می دهد امریكا و هم پیمانانش در تلاشهایی كه به دروغ مواجهه با داعش اسم گذاری كرده اند، بیشتر از آنكه درصدد نابودی نطفه های این جریان باشند، متوجه تفرقه انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: هركسی به اسلام پایبند است و حاكمیت قرآن را قبول دارد چه شیعه باشد چه سنی، باید آگاه باشد كه سیاستهای امریكایی – صهیونیستی، دشمن واقعی و اصلی اسلام و مسلمانان است.

رهبر انقلاب، مراقبت و پرهیز كامل از تحریك احساسات فرق دیگر را وظیفه مهم همه مسلمانان برشمردند و افزودند: شیعه و سنی بدانند هر اقدام یا حرفی از جمله توهین به مقدسات یكدیگر، باعث حساسیت برانگیزی و آتش افروزی می شود و این قطعاً به سود دشمن مشترك همه مسلمانان است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان سخنانشان با اشاره به شكست همه توطئه های زورگویان جهانی در 35 سال اخیر تأكید كردند: دشمنان این ملت، به فضل الهی، این بار هم شكست خواهند خورد و همه مسلمانان كه در ایران اسلامی زندگی می كنند، همچنان آگاه و بصیر به وظایف خود عمل خواهند كرد.

سیام(1)**9189**1647