۱۰ مهر ۱۳۹۳،‏ ۸:۱۸
کد خبر: 81334993
۰ نفر
سازمان محیط زیست: پارازیت  سرطان زا است و باید حذف شود

تهران - ایرنا - سازمان محیط زیست از كمیته رسیدگی به وضعیت پارازیت ها درخواست كرد، با توجه به سرطان زا بودن پارازیت ها، تصمیم دیگری برای مقابله با تهاجم فرهنگی اتخاذ شود.

سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با اعلام مطلب فوق، اظهار كرد: برای رسیدگی به وضعیت پارازیت ها كمیته مشتركی با همكاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تشكیل شده است و تاكنون جلسات آن در سطح وزیر تشكیل و مصوباتی نیز داشته است.

وی افزود: بر اساس این مصوبات قرار شد مبحث مربوط به پارازیت ها و تاثیر آن بر روی انسان با جدیت پیگیری شود زیرا بحث سرطانزا بودن پارازیت ها بارها مورد بررسی قرار گرفته است و احتمال بروز این بیماری به علت تاثیر پارازیت ها در انسان وجود دارد.

متصدی اظهار كرد: پیشنهاد سازمان محیط زیست بر حذف كامل پارازیت ها است اما اگر قرار است برای مقابله با بحث تهاجم فرهنگی و حفاظت از شان و كیان كشور اقدامی انجام شود بهتر است راه های دیگری برای آن پیشنهاد شود.

متصدی گفت: اكنون در كمیته مشترك رسیدگی به پارازیت ها كار با جدیت دنبال می شود و یك سری آزمایش ها در حال انجام است تا با بررسی نتایج آن بتوانیم به راهكاری اساسی و قطعی دست یابیم، رسیدن به این هدف نیازمند هماهنگی بین دستگاه های مختلف و شرایط كشور است.

وی افزود: پیگیری های خود تا رسیدن به نقطه مطلوب را انجام می دهیم اما روند رو به جلو كارها نشان می دهد در آینده ای نزدیك مشكلات برطرف خواهد شد.

متصدی با بیان اینكه در موضوع پارازیت ها بحث های مختلف فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی و سلامت وجود دارد،ابراز امیدواری كرد: در آینده نزدیك به نقطه قابل قبولی برسیم تا این نگرانی هم از جامعه برطرف شود.

علمی ( 4 ) **9014**1599