زنان متاهل بیشترین مراجعان به مراكز اسكان موقت هستند

ایلام - ایرنا - مدیركل امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی كشور گفت: بیشتر مراجعان به مراكز اسكان موقت زنان و دختران این سازمان را زنان متاهل تشكیل می دهند.

به گزارش ایرنا، ولی الله نصر روز چهارشنبه در كمیته تخصصی آسیب دیدگان اجتماعی استان ایلام افزود: اكنون 18 مركز اسكان موقت زنان و دختران آسیب دیده در كشور فعالیت دارند.

وی ادامه داد: در این مراكز دختران و زنانی كه با آسیبی مواجه شده یا مورد خشونت قرار گرفته اند پذیرش و نگهداری می شوند.

نصر اضافه كرد: این سازمان در تلاش است تا هیچ دختر و زنی كه دچار خشونت قرار گرفته شب را در خیابان سپری نكند به همین منظور این مراكز با هدف كاهش آسیب های اجتماعی كشور راه اندازی شده است.

وی با بیان اینكه در این مراكز زنان و دختران تا زمان بر طرف شدن مشكل نگهداری می شوند، نحوه ارجاع زنان و دختران به این مراكز را بصورت خود معرفی یا معرفی از سوی دادگستری یا سایر مراكز و مراجع قانونی اعلام كرد.

شهریار مهردادی مدیركل بهزیستی ایلام نیز در این نشست خواستار تخصیص اعتبار لازم برای رفع و كاهش آسیب های اجتماعی در زمینه های مختلف از جمله خودكشی و طلاق شد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی ایلام نیز گفت: اكنون مراكز اورژانس اجتماعی در هشت شهرستان، مراكز 123 در پنج شهرستان و چهار پایگاه خدمات اجتماعی در سه شهرستان دایر و فعال است.

نسرین شهبازی بیشتر آسیب های اجتماعی استان را خودكشی، طلاق و اعتیاد اعلام كرد و افزود: مشكلات اقتصادی بیشترین دلیل وجود این آسیب ها است.

وی همچنین خواستار تجهیز مراكز اورژانس اجتماعی و تامین نیروی متخصص این مراكز شد.

مدیركل امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی كشور پس از این نشست از مراكز اورژانس اجتماعی، بازپروری، خانه سلامت، اسكان موقت، خط 123 و شیرخوارگاه بهزیستی ایلام بازدید كرد.

591/7171/712

سرخط اخبار جامعه