بهره برداری ازنخستین نرم افزار فیلترینگ هوشمند كشور

تهران- ایرنا-مركز ملی فضای مجازی در راستای برنامه های اعلام شده خود، نخستین نرم افزار فیلترینگ هوشمند كشور را به بهره برداری رساند.

به گزارش ایرنا ازروابط عمومی مركز ملی فضای مجازی، به منظور بهره گیری از خدمات مفید شبكه جهانی اینترنت و برنامه ریزی برای صیانت از آسیب های ناشی از آن، با حمایت مركزملی فضای مجازی از طرح های علمی دانشگاهی، سیستم فیلترینگ هوشمند تصویر، فیلم و متن در موضوعات اخلاقی به بهره برداری رسید.

از مشخصه های این طرح، تشخیص هوشمند محتوای درخواست شده كاربر است كه سرعت و گستره صفحات پالایش شده را افزایش می دهد و با كاهش نرخ خطا، كاربر سریع تر و دقیق تر به محتوای مفید مورد نیاز خود دست پیدا می كند.

همچنین در این نرم افزار به دلیل امكان پالایش جزئی صفحات و ریزدانگی، پالایش صرفا بر صفحاتی اعمال می شود كه به دلیل محتوای نامناسب نیاز به پالایش دارند و نیازی به بستن كل دامنه نیست.

از ویژگی های دیگر این طرح، توزیع شدگی است كه براساس آن سازمان ها، شركت ها و موسسات می توانند این نرم افزار را به طور مستقل به كار گیرند.

نرم افزار فیلترینگ هوشمند كشور در حال حاضر مراحل آزمایشی نهایی خود را به پایان رسانده و در چندین سازمان و نهاد راه اندازی شده است.

در مرحله اول، این طرح با همكاری مشترك پژوهشكده فضای مجازی دانشگاه شهید بهشتی و سازمان تبلیغات اسلامی (مؤسسه اطلاع رسانی تبیان) در چندین مركز داخل كشور و همزمان به عنوان یك طرح صادراتی در خارج از كشور راه اندازی شده است و مراحل بعدی این طرح در آینده نزدیك اجرا خواهد شد.

علمی (1) ** 9340**1440