مديرعامل شركت فرودگاه هاي كشور:تعداد پروازهاي عبوري خارجي از فضاي ايران بي سابقه است

اهواز- ايرنا- مديرعامل شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور گفت: هم اكنون در طول شبانه روز فضاي جمهوري اسلامي پذيراي 900فروند هواپيماي خارجي است كه اين تعداد در طول تاريخ صنعت هوانوردي بي سابقه است.

'محمدعلي ايلخاني' روز شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا در اهواز افزود: افزايش پروازهاي عبوري از آسمان ايران مرهون تلاش و تعامل نيروهاي مسلح با بخش غيرنظامي و دولتي مي باشد.

وي گفت: فرايند همكاري نيروهاي مسلح با بخش خصوصي و صنعت هوانوردي منجر به ارتقا سطح امنيت هوايي و امنيت پرواز در فضاي كشور عزيزمان ايران شده است.

ايلخاني افزود: پروازهاي خارجي سرويس خوب از صنعت هوانوردي كشور دريافت مي كنند و امنيت هوايي را در كشور كاملا احساس مي كنند.

وي مهمترين اولويت كاري شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور را ارتقا ايمني و توسعه زيرساخت هاي صنعت هوانوردي عنوان كرد و گفت: با توجه به افزايش پروازهاي عبوري ، با يك شركت سازنده دستگاه هاي نظارتي ، رادار و سوئيچينگ وارد مذاكره شديم و موافقت نامه امضا كرديم تا در سال جاري بخشي از نيازمندي هاي صنعت هوانوردي را از طريق اين شركت تهيه كنيم كه اين اقدام ارتقا سطح ايمني در فضاي كشور را به دنبال خواهد داشت.

مديرعامل شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور از رشد 15درصد صنعت هوانوردي كشور در نيمه نخست امسال در مقايسه با سال گذشته خبر داد و گفت: پيش بيني ما در رشد صنعت هوانوردي در نيمه اول امسال 9درصد بود ولي عملا شش درصد از ميزان پيش بيني ها فراتر رفت.

وي گفت: برخي فرودگاه هاي كشور در نيمه دوم امسال بيش از 30درصد افزايش جابه جايي داشته اند كه اين يك موفقيت و ركورد در صنعت هوانوردي محسوب مي شود.

ايلخاني روز شنبه به منظور شركت در مراسم توديعه و معارفه مديركل فرودگاه هاي استان خوزستان وارد اهواز شد.

در اين مراسم 'محمدسعيد شرفخاني' به عنوان مديركل جديد فرودگاه هاي استان خوزستان معرفي و از خدمات ناصر صفاري مديركل پيشين تقدير شد.

646/551