ايت الله علوي گرگاني:جنايات گروه تروريستي داعش هيچ سنخيتي با اسلام ندارد

قم - ايرنا - آيت الله 'سيد محمد علي علوي گرگاني' از استادان برجسته حوزه علميه قم گفت: جنايات داعش در كشتار وحشيانه انسان ها هيچ سنخيتي با اسلام ندارد.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي جهاد دانشگاهي واحد استان قم، وي روز پنجشنبه در ديدار با رييس جهاد دانشگاهي كشور، ضمن محكوم كردن اقدامات وحشيانه گروهك تروريستي داعش اظهار كرد: داعش چهره بدي از اسلام نشان داده در حالي كه اسلام دين رحمت و پيامبر(ص) الگوي مهرباني براي عالميان است.

علوي گرگاني در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به فعاليت هاي جهاد دانشگاهي در عرصه هاي مختلف خاطرنشان كرد: اين نهاد، مساله جهاد، خودباوري، روحيه ايماني و جهادي را توامان در خود دارد.

وي اظهار كرد: نفس فعاليت ‌هاي جهاد دانشگاهي حركت به سوي خدا مي باشد چرا كه خداوند در قرآن كريم همواره مومنان را بر لزوم كار و تلاش هر چه بيشتر براي رسيدن به اهداف ديني خود سوق مي ‌دهد.

وي با اشاره به خدمات جهاد دانشگاهي در زمينه‌ هاي گوناگون افزود: جهاد دانشگاهي از سوي مسوولان و خيران بايد حمايت شود چرا كه يك مركز عملي است و علم و دانش را به صحنه عمل مي ‌آورد.

علوي گرگاني با بيان اينكه خارجي‌ ها پيش از انقلاب اسلامي در مباحث علمي ايران را تحقير مي‌ كردند و القاب بدي به ما مي ‌دادند، تاكيد كرد: بعد از انقلاب نهادهايي مانند جهاد ايجاد شد تا روحيه خودباوري را در مردم ايجاد كند.

استاد برجسته حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: جوانان ما با هوش ‌ترين جوانان در دنيا هستند و بسياري از مراكز علمي كشورهاي بزرگ با حضور انديشمندان ايراني فعاليت دارند.

علوي گرگاني تصريح كرد: ما به شرطي كه خود را باور كنيم مي ‌توانيم بسياري از كارها را خودمان انجام دهيم و خوشبختانه زير سايه نظام اسلامي شاهد اين بركات هستيم.

' حميدرضا طيبي ' رييس جهاد دانشگاهي كشور نيز در اين ديدار گزارشي از فعاليت هاي اين نهاد ارائه كرد؛ وي در سفر خود به استان قم امروز با برخي از مراجع و علما ديدار و گفت و گو مي كند كه تمامي اين ديدارها بدون حضور خبرنگاران انجام مي شود. ك/1

7406/ 553/ 605