۱ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
کد خبر 81323189
۰ نفر
اپلیكیشنی كه به نابینایان بینایی می دهد

تهران-ایرنا-یك شركت آمریكایی اپلیكیشنی ابداع كرده است كه صفحه نمایش سیستم عامل iOS امكان خواندن هر متنی را با صدای می دهد.

به گزارش ایرنا از رویترز، ابداع صفحه نمایش های خوانا موضوع جدیدی نیست اما این صفحه نمایش ها معمولا 150 تا هزار یورو (معادل 250 تا هزار 500 دلار) قیمت دارند اما این اپلیكیشن كه توسط یك شركت در ماساچوست واقع در آمریكا ابداع شده است به مراتب ارزانتر است بطوریكه قیمت آن تنها 99 دلار و یا به عبارتی 60 یورو است.

این اپلیكشن كه KNFB Reader نام دارد می تواند از متن حتی متن هایی كه در تصاویر وجود دارند اسكن بگیرد و بعد متن را بطور خودكار به گفتار تبدیل كند.

این اپلیكیشن همچنین می تواند متن های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، هلندی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، دانماركی' فلاندی، سوئدی و نروژی را ترجمه كند.

این اپلیكیشن برای تلفن های همراه آیفون 5 و بالاتر كه سیستم عامل iOS 7 و بالاتر دارند قابل استفاده است.

زمانی كه كاربر می خواهد متنی را بخواند تنها كافی است كه تلفن همراه خود را در بالای آن متن كه در جاهای مختلفی می تواند وجود داشته باشند مثلا پشت پنجره یك مغازه و یا یك آگهی قرار دهد؛ سپس این اپلیكیشن متن را اسكن می كند و آن را می خواند.

درصورتیكه اپلیكیشن نتواند متنی را تشخیص دهد و یا تلفن همراه در موقعیت مناسبی برای اسكن متن قرار نگرفته باشد به كاربر می گوید كه مكان تلفن و یا كاغذ متن را تغییر دهد و كاربر را راهنمایی می كند.

زمانیكه اپلیكیشن متن را تشخیص داد فورا از آن عكس می گیرد.

سپس این عكس رمزگشایی می شود و تقریبا بلافاصله به گفتار تبدیل می شود.

این اپلیكیشن همچنین با كپی برداری از متن و ذخیره آن در گوگل درایو و یا دراپ باكس، آن را تبدیل به یك مدرك می كند.

علمی (6)**2038**1599