۳۱ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۴۹
کد خبر: 81322170
۰ نفر
فيلم سينمايي اليما در شهرستان ري كليد خورد

شهرري- ايرنا - رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري از ساخت فيلم سينمايي 'اليما' به كارگرداني و نويسندگي 'نازيلا حديقي' و 'پژمان آريا' با موضوع اجتماعي در شهر ري خبرداد.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري، 'مهدي ابوالحسني' اظهار داشت: فيلم و سينما، به عنوان يكي از مهمترين حوزه هاي هنري، آنچنان تاثيري بر مخاطب مي گذارد كه ممكن است آثارش تا ساليان متمادي بر رفتار مخاطب باقي بماند.

نويسنده و كارگردان اين فيلم سينمايي با اشاره به داستان اليما گفت: 'اليما' قصه يكي از مادراني است كه پس از فوت همسرش تلاش مي كند تا بار مشكلات خانواده را به تنهايي به دوش بكشد.

نازيلا حديقي با بيان اين تفاوت نسل ها افزود: در اين فيلم فرزندان اين مادرهر كدام خواسته هاي خودشان را مطرح و مطالبه مي كنند كه اين امرمغاير با تفكر سنتي سرپرست خانواده است.

وي ادامه داد:‌ مادر داستان سرانجام بدون اطلاع فرزندان خود به خانه سالمندان مي رود و در آنجا با كساني آشنا مي شود كه مسير زندگي و تفكرات او را نسبت به مسايل و مشكلات امروزي تغيير مي دهند.

همچنين در اين فيلم سينمايي 'مهوش وقاري'، 'محمود مقامي'، 'فهيمه رحيم نيا' ، 'مهدي اميني خواه' ، ' شيوا خسروي' ، 'مارال فرجاد' ، 'فلور نظري'، 'نيما ابراهيمي'، ' آزاده سيف' ، 'فرحناز منافي ظاهر'، 'مسيح حقيقي' و 'شروين حقيقي'، نقش آفريني مي كنند.

1194 / 1417/1724