همزمان با هفته دفاع مقدس، اقتدار و صلابت نیروی زمینی ارتش به نمایش گذاشته می شود

گنبدكاووس - ایرنا - فرمانده تیپ 230 پیاده سرلشكر شهید اسدالله متاجی گفت: ‌نیروهای این تیپ در رژه 31 شهریور، اقتدار، صلابت و توان دفاعی خود را به نمایش می گذارند.

امیر سرتیپ دوم ستاد ' سیدحسین میرتقی'‌ روز یكشنبه در جمع خبرنگاران افزود:‌ فردا در رژه آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس، نیروهای این تیپ به همراه دیگر نیروهای نظامی و انتظامی قدرت و توان دفاعی ایران اسلامی را جهانیان نشان می دهند.

وی گفت:‌ صلابت و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی ایران بر گرفته از اعتقاد قوی و رسوخ یافته در جسم و جان ارتشیان به اسلام و انقلاب اسلامی ایران است.

فرمانده تیپ 230 پیاده سرلشكر افزود: نیروهای این تیپ فردا در شهرستان های آزادشهر، گنبدكاووس ، گرگان در استان گلستان و ساری در استان مازندران رژه می روند.

امیر سرتیپ دوم ستاد میرتقی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت:‌ در این هفته برنامه های مختلفی از سوی این تیپ پیش بینی شده است كه در طول هفته در شهرهای مختلف استانها گلستان و مازندران اجرا می شود.

وی گفت:‌ علاوه بر رژه نیروهای مسلح در این شهرستان ها ، نمایشگاه توانمدی های تیپ 230 پیاده سرلشكر شهید متاجی در شهرستان های گنبدكاووس و گركان برگزار می شود.

به گفته وی، غبار روبی گلزار شهدا ، تجلیل از پیشكسوتان هشت سال دفاع مقدس ، اعزام پزشك به روستاهای اطراف پادگان ها برای درمان بیماران ، برپایی ایستگاه های صلواتی، دیدار با خانواده های معظم شهدا ، اعزام فرماندهان هشت سال دفاع مقدس به مدارس و دانشگاه ها برای سخنرانی و ... از جمله برنامه هفته دفاع مقدس است.

فرمانده تیپ 230 پیاده سرلشكر متاجی در خصوص فعالیت های فرهنگی این تیپ اشاره كرد و گفت: برگزاری نماز جماعت در پادگان ها، تشكیل كلاس های قرآن و احكام ، اعزام خانواده های پرسنل پایور به اردوهای زیارتی و ... از جمله فعالیت های این نیروی در امسال بوده است.

امیر سرتیپ میرتقی در خصوص فعالیت های ورزشی در این تیپ گفت: نیروهای این تیپ در اكثر رشته های ورزشی فعالیت دارند بطوری كه ورزشكاران این تیپ در شش ماه اول امسال در رشته های ورزشی پاراگلایدر هوایی و كاراته مقام اول را در سطح كشور بدست آورند.

همچنین نیروهای پایور و وظیفه مستقر در پادگان شهید اسدالله متاجی در مقابل تمثال مبارك حضرت امام و مقام معظم رهبری و فرماندهی این تیپ رژه رفتند.

/622/

سرخط اخبار استان‌ها