۲۸ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۸:۳۱
کد خبر: 81317654
۰ نفر
رفع چالش عدم تمركز راننده با فناوری جدید

تهران- ایرنا- یك شركت ژاپنی سازنده خودرو ، فناوری ارائه كرده است كه ایمنی خودرو ها را آن قدر بالا برده كه می توان گفت عدم تمركز راننده نیز تهدیدی برای آن نیست.

به گزارش ایرنا از نیوساینتیست؛ شاید تا سال های گذشته ویژگی برتر یك خودرو داشتن راندمان بهینه مصرف سوخت یا شاید قدرت موتور بود.

اما این روزها و در آینده برتری یك خودرو امكان كنترل آن بدون تمركز راننده است. شركت های بزرگ به دنبال ارایه راه حل هایی برای رسیدن به این هدف هستند.

این شركت به تازگی از فناوری های ایمن خود برای رسیدن به خودروهای بدون راننده می گوید.

ایمنی خودروهای بدون راننده تركیبی از سیستم كنترل رادار در حال حركت و دنبال كننده خط است كه به خودروها اجازه می دهد تا به طور خودكار در ترافیك حركت كنند.

این فناوری براساس شرایط واقعی ترافیك آمریكا برنامه ریزی شده است و می تواند در سرعت حركت تا 70 مایل استفاده شود.

SPAD ، بخش دیگر استفاده از تكنولوژی خودروهای هوشمند برای راحت تر كردن كار راننده است. در این سیستم برای تشخیص مسافت خورو از هدف نوری منتشر شده و با اختلاف بین امواج مورد نیاز و نور منتشر شده مسافت خودرو با هدف اندازه گیری می شود. البته در سیستم جدید ، به جای استفاده از امواج نوری از نور لیزر استفاده شده است.

این خودروهای خود كنترل یا بدون راننده، چندان هم بدون راننده نیست. راننده تنها در مواقع ضروری باید وارد عمل شود.

این شركت برای كمك به حس راننده از وضعیت خودرو و احتمالا اطلاعات جدید درباره وضعیت های مختلف راننده صفحه نمایش سه بعدی را طراحی كرده كه به صورت مجازی در شیشه جلوی خودرو تعبیه شده است.

علمی(2)**9190**1599