زنان جوان در 19 استان كشور نرخ بیكاری بالای 40درصد دارند

تهران - ایرنا - در حالی كه نرخ بیكاری زنان جوان 15تا 24ساله در كشور 43.4 درصد است 19 استان كشور هم از نرخ بیكاری بالای 40 درصد زنان جوان برخوردار هستند.

آمارهایی كه در خصوص بیكاری زنان از سوی مركز آمار ایران منتشر می شود، نشان از شرایط بسیار نامتعارف اشتغال برای زنان جوان دارد.

هم اكنون استان چهارمحال بختیاری با 84.4 درصد بالاترین نرخ بیكاری زنان 15تا 24 ساله را به خود تخصیص داده و این در حالی است كه 10 استان كشور دارای نرخ بیكاری 50 و بیش از 50 درصد هستند.

بالا بودن نرخ بیكاری زنان جوان در حالی است كه نرخ بیكاری زنان در كل كشور بیش از دو برابر مردان می باشد به طوری كه بیكاری زنان 19.4 و مردان 9 درصد در بهار امسال بوده است.

لیلی دانشمند یكی از فعالان بخش خصوصی در كاریابی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: بیشتر كارفرمایان تمایل دارند كه به علت برخی از مرخصی ها نظیر مرخصی زایمان كه برای زنان در نظر گرفته شده از نیروی كار مردان استفاده كنند.

وی اظهار داشت: كارفرمایان حتی در بسیاری از موارد وقتی كه كارجویی زن با داشتن سابقه كار و كارجویی مرد بدون سابقه كار تقاضای شغل دارند، استخدام مردان بی سابقه را بر زنان دارای سابقه كار، ترجیح می دهند.

به گفته دانشمند، هم اكنون نزدیك به 80 درصد خروجی های دانشگاهها را زنان تشكیل می دهند و این در حالی است كه در بازار كار چنین تقاضایی برای جذب زنان وجود ندارد.

بی تردید بازار كار در هر كشوری با حضور زنان و مردان توانمند به تعادل می رسد و در صورتی كه شرایط برای حضور یكی از جنسیت ها فراهم نشود، تعادل بازار كار دچار خدشه خواهد شد.

بازار كار ایران امروز با مشكلات بیشماری مواجه است. در وهله نخست بیكاری مهمترین معضل این بازار است. تعطیلی بسیاری از واحدهای اقتصادی و یا كاركردن برخی از واحدها با حداقل ظرفیت در سالهای اخیر شرایط كار را با دشواری مواجه كرده است.

طی سالهای اخیر به دلیل آنكه سرمایه گذاری در كشور تقلیل یافت، ایجاد مشاغل نو و همچنین حفظ مشاغل موجود با دشواریهای بسیاری مواجه شد.

برخی از برنامه ریزان تصور می كردند كه با گسترش آموزش عالی در كشور می توانند فرآیند حضور جوانان را به بازار كار با تاخیر مواجه كنند و از بی برنامگی افزایش جمعیت دهه 60 بتوانند خود را رهایی بخشند.

شاید این راهكار فقط برای چند سال جوابگو باشد اما در سالهای بعد تجمع جوانان برای حضور در بازار كار افزایش می یابد كه در نهایت بازار كار با نیروی كاری مواجه خواهد شد كه دارای تحصیلات عالی هستند و خواست آنها نسبت به قبل متفاوت شده است.

بی تردید در صورتی كه در سالهای گذشته آموزش مهارت در كشور رونق می گرفت و ارزش كسب مهارت در كشور ارج نهاده می شد، بسیاری از جوانان با كسب مهارت می توانستند در بازار كار حضور یابند.

بازار كار ایران از تبعیض جنسیتی، نبود سرمایه گذاری و تنش های بین المللی كه در سالهای اخیر بر كشور وارد شد، تاثیر خود را بر بازارهای بین المللی كار ایران گذاشت به طوری كه این بازار از دستمزد اندك، نبود امنیت شغلی، انبوه جوانان متقاضی كار و بسیاری از مصائب دیگر رنج می برد و همه این رنج ها برای زنان مضاعف است.

فرایند توسعه با حضور مردان و زنان توانمند، قابل تحقق است و در صورتی كه زنان را نادیده بگیریم، توسعه قابل تحقق نخواهد بود.

شرایط كنونی جامعه ایران می طلبد كه مردان و زنان در بازار كار حضور داشته باشند زیرا در ابعاد كوچك نه تنها خانواده به علت پایین بودن دستمزد قادر به اداره خانواده با یك دستمزد نیست بلكه در ابعاد بزرگتر جامعه ای كه زنان را در فعالیت های اقتصادی نادیده بگیرد نمی تواند گامهای توسعه اقتصادی و اجتماعی را گام به گام بردارد.

نرخ بیكاری بیش از 50 درصد در استانهای كشور نشان دهنده شرایط نابهنجار بازار كار برای زنان است.

در سفری كه بتازگی علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به استان كردستان داشت برخی از زنان روزنامه نگار در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا دستمزد خود را بسیار ناچیزتر از حداقل دستمزد اعلام كردند.

یكی از خبرنگاران زن دستمزد ماهانه خود را 160هزار تومان اعلام كرد و این در حالی بود كه تحصیلات این خبرنگار زن كارشناسی ارشد در رشته علوم ارتباطات یكی از دانشگاههای دولتی بود.

نظیر چنین زنانی در دیگر استانهای كشور و حتی در استان تهران وجود دارند. فضای نامتعارف كار در شهرستانهای كشور برای كارجویان به ویژه زنان بشدت غیرعادی است به طوری كه كارفرمایان از این موقعیت بیشترین بهره برداری را می كنند.

بازار كار ایران نیاز به اصلاح سیاست‌ های اقتصادی كشور دارد. فضای امن برای سرمایه گذاری باید ایجاد شود. ناكارآمدی اقتصادی باید جای خود را به فضای شفاف و رقابتی اقتصادی بدهد و حضور بخش های خصوصی و تعاونی در كشور گسترش یابد.

بخش خدمات از جمله بخش هایی است كه می تواند اشتغال بالایی به ویژه برای زنان ایجاد كند. هم اكنون اشتغال این بخش در ایران بیش از سایر بخش های اقتصادی است اما متاسفانه بخش خدمات در ایران به طور عام در اختیار مشاغل دلالی است.

ابراهیم رزاقی كارشناس اقتصادی بارها اعلام كرده كه در ایران به ازای هر 30 نفر یك مغازه وجود دارد در حالیكه این نسبت در كشورهای توسعه یافته 500 نفر به یك مغازه است.

بخش های صنعت و كشاورزی در صورتی كه رونق یابند بخش خدمات می تواند گسترش یابد و فرصت های شغلی زیادی را برای زنان فراهم كند.

یكی از راهكارهای گسترش صنعت در ایران توسعه صنعت توریسم است كه می تواند بخش خدمات را به شكل قابل توجهی در كشور توسعه دهد.

آمارها نشان می دهد تركیه در سال 2010 میلادی پذیرای بیش از 27 میلیون گردشگر بوده كه درآمد بیش از 20میلیارد دلار را برای این كشور در پی داشته و این در حالی است كه ورود هر گردشگر سه تا پنج فرصت شغلی در این كشور ایجاد كرده است.

راه نرفته و راه خطا رفته شده در ایران بسیار است.

بازار كار كشور، نیاز به تحرك دارد و زنان كه در پشت درهای بسته بازار كار به انتظار نشسته اند، آماده مسئولیت پذیری هستند.

نبود فرصتهای شغلی در ایران در حالی است كه برخی نهادها با اعمال تفكیك جنسیتی برخی از فرصت های شغلی را از زنان می گیرند و این در حالی است كه این گونه تدابیر به هیچوجه مورد تائید دولت نیست.

هیچ كشوری با نادیده گرفتن زنان و نبود حضور آنان مسیر توسعه را طی نكرده و ایران هم نمی تواند توسعه را در كشور نهادینه كند اگر نرخ بیكاری زنان جوان آن این چنین نامتعارف باشد.

خروج از ركود كه رئیس دولت تدبیر و امید آن را چند پیش نوید داد باید بزودی آثار آن در جامعه تبلور یابد تا از این خواب گران بیكاری و بی رونقی رها شویم.

اقتصام(5)9123**1558

سرخط اخبار اقتصاد