زنان زندانی بند نسوان ساماندهی می شوند/ زنان آسیب دیده آموزش مهارتی می بینند

تهران - ایرنا- مشاور وزیركشور درحوزه زنان وخانواده از ساماندهی زنان آسیب دیده از قبیل زنان زندانی در بند نسوان، زنان معتاد در كمپ های ترك اعتیاد و زنان ویژه خیابانی خبرداد وگفت: چند مصوبه خاص برای تسهیل حل مسایل این دسته از زنان جامعه در دستور كار داریم كه به اجرا درخواهد آمد.

«فهیمه فرهمند پور» روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگارسیاسی ایرنا افزود: در حال برنامه ریزی جامعی برای ارایه آموزش های استاندارد حرفه ای برای زنان زندانی یا نجات یافته از اعتیاد هستیم.

وی با تاكید بر توجه به مسایل زنان آسیب دیده اظهارداشت: این آموزش ها كمك می كند تا وقتی كه این قبیل زنان از زندان آزاد می شوند بتوانند با در دست داشتن گواهی آموزش مهارتی، زمینه اشتغال را برای بهینه سازی زندگی خود فراهم آورند.

فرهمندپور با بیان اینكه وزارت كشورمتولی ساماندهی زنان آسیب دیده اجتماعی نیست، گفت: با این وجود، هر كاری لازم باشد برای ساماندهی زنان آسیب دیده انجام خواهیم داد.

مشاور وزیر كشور وظیفه وزارت كشور در خصوص مسایل زنان آسیب دیده را تسهیل وهماهنگی امور با سایر دستگاهها برشمرد وگفت: هر اقدامی را با هماهنگی بین دستگاهها انجام خواهیم داد و معتقدیم در ساماندهی زنان آسیب دیده نیز باید هماهنگی های بین دستگاهی اتفاق افتد كه در این زمینه هماهنگی هایی با كمیته زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نیز انجام شده است .

سیام/ 9136 **1449

سرخط اخبار جامعه