۲۴ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۳۵
کد خبر: 81313499
۰ نفر
هوای تهران و چهار كلان شهر دیگر در شرایط سالم قرار دارد

تهران- ایرنا - مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور اعلام كرد: هوای پنج كلان شهر تهران، كرج،تبریز، مشهد و اهواز در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا از مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور، بر اساس آنچه درسایت ماهواره اروپایی Eumetsat ازساعت 8 صبح 23 شهریور تا 8 صبح 24 شهریور مشاهده شد نشان داد گرد و غبار محلی محدوده كوهستانی كشور شامل رشته كوه های زاگرس، منطقه كوهستانی شمال غربی، رشته كوه البرز و كوهپایه های آن، منطقه مرزی شرق و بخش غربی كشور و مرز مشترك ایران و عراق به خصوص در منطقه خوزستان را در بر گرفت و تا نیمه شب افزایش غلظت قابل توجهی به خصوص در مناطق كوهستانی زاگرس داشت.

مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جو روز دوشنبه به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت كنونی باد در تهران 5 متر بر ثانیه ( 18كیلومتر بر ساعت) و میزان دید افقی بیش از 10 كیلومتر است و رطوبت نسبی نیز 7 درصد گزارش شده است.

وی اظهار كرد: هوای كنونی تهران صاف و با بیشینه دمای 34 و كمینه دمای 24 درجه سانتیگراد اعلام شده است.

آزادی گفت: برای 72 ساعت آینده برای تهران هوایی صاف در بعد ازظهر رشد ابر در ارتفاعات گاهی وزش باد پیش بینی شده است.

مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جو گفت: دمای كنونی تهران 33 درجه سانتی گراد و هوا صاف است، جهت باد نیز جنوب شرقی گزارش شده است.

علمی ( 2 ) **9014**1440