۲۴ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۱۴:۱۱
کد خبر: 81313208
۰ نفر
وزیر كشور: مبارزه با تروریسم را وظیفه خود می دانیم

تهران- ایرنا- وزیر كشور با بیان این كه ایران همواره قربانی تروریسم و مورد تهدید آن است، گفت: ما مبارزه با تروریسم را وظیفه خود می دانیم و در این زمینه از كشورهای اسلامی همچون سوریه و عراق حمایت می كنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اجتماعی كشور در جمع خبرنگاران درباره ائتلاف شكل گرفته به سركردگی آمریكا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و این كه آیا جمهوری اسلامی ایران در این زمینه همكاری می كند، اظهارداشت: ما به آمریكایی ها در این باره و مسایل دیگر اعتمادی نداریم چرا كه رفتارهای دوگانه زیادی را از خود نشان داده اند.

وی ادامه داد: آمریكایی ها در موضوعاتی نظیر مبارزه با تروریسم، حقوق بشر، استفاده صلح آمیز هسته ای و دهها مورد دیگر عملكردهای دوگانه ای داشته است.

وزیر كشور تصریح كرد: در زمینه مبارزه با داعش هم شواهدی موجود است كه برخی از همین كشورهای ائتلاف كننده و آمریكا پشتیبانی های مالی، لجستیكی، سیاسی و خدماتی از این افراد كرده اند، بنابراین ما اعتمادی به آمریكا نداریم.

رحمانی فضلی تصریح كرد: وظیفه خود می دانیم كه همیشه و همواره با مسایلی نظیر تروریسم مبارزه كنیم چرا كه قربانی تروریسم بوده ایم و اكنون نیز مورد تهدید تروریسم هستیم

بخصوص اگر این موضوع در كشورهای اسلامی نظیر سوریه یا عراق رخ دهد با اولویت بالایی با آن مبارزه می كنیم.

وی یادآور شد: هیچ ابایی هم از بیان حمایت های سیاسی، پشتیبانی و خدماتی به دولت ها و مردم كشورهای آسیب دیده از تروریسم نداریم.

وزیر كشور خاطرنشان كرد: شاهد بودیم آمریكایی ها در بحث مبارزه با القاعده و برج های دوقلو به اشغال افغانستان روی آورده اند و نتیجه آن گسترش تروریست بود و امیدواریم اكنون آمریكایی ها در موضوعاتی كه مدنظر دارند اقدامات عاقلانه تری در نظر بگیرند.

رحمانی فضلی ادامه داد: اما تجربه نشان می دهد آمریكا همیشه به دنبال مسایل و منافع خود بوده و در پی منفعت خود است.

وی به اقدامات جمهوری اسلامی ایران از كشور عراق اشاره كرد و گفت: جدایی از همه موضوعات مطرح شده كمك های خود را به ملت و دولت عراق انجام می دهیم.

سیام(3)**7261**9136**1058**ل.الف.ی**1336

سرخط اخبار سیاست