پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبركه رونمایی شد

تهران بزرگ - ایرنا - پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبركه با حضور حجت الاسلام علی محمدی نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و سید حسین هاشمی استاندار تهران و برخی از مسوولان در آستان مقدس امامزاده صالح ابن موسی الكاظم (ع) رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت‌الاسلام ' احمد شرفخانی' معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه شامگاه یكشنبه در همایش 'تكریم از امامزادگان' در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) خاطر نشان كرد: سازمان اوقاف اخیرا راه اندازی پایگاه را در راستای معرفی امامزادگان انجام داده و مردم از طریق اینترنت می ‌توانند از امامزادگان بهره كافی ببرند.

وی بیان كرد: این سایت با عنوان 'پایگاه جامع امام‌زادگان و بقاع متبركه' طراحی شده و اخبار و اطلاعات امامزادگان را برای عموم قابل دسترسی كرده است.

وی با اشاره به اینكه متولیان امامزادگان می ‌توانند اخبار خود را بر روی این سایت به نمایش بگذارند اظهار كرد: بانك جامع امامزادگان نیز در این سایت طراحی شده كه اطلاعات كلی استان به استان و شهر به شهر امامزادگان را جمع‌آوری و در یك مجموعه قرار می ‌دهد و مشخص می‌شود كه هر امامزاده در كجا و چه مكانی قرار دارد.

شرفخانی تاكید كرد: در حال حاضر این پایگاه به صورت آزمایشی فعال است و اطلاعات و عكس 851 بقعه و امامزاده در این سایت وجود دارد و كاربران می‌ توانند از زیارت از راه دور امام ‌زادگان نیز بهره مند شوند.

معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: تمام مقالات در مورد موضوع امامزادگان این پایگاه جمع ‌آوری شده و در مورد مباحث هنری، ‌پژوهشی، اجتماعی، دعا، مناجات، شیعه شناسی و توسل نیز مقالاتی جمع‌آوری شده و نزدیك به 3000 مقاله بازنگری شده است.

وی بخش نوا و نما را از دیگر امكانات پایگاه جامع امامزادگان دانست و گفت: كاربران می‌تواند به صورت صوت و تصویر از این بخش بهره ببرند.

در پایان این همایش از 8 تن از اعضاء هیأت امنا و خادمان برگزیده بقاع متبركه تجلیل و به آنها نشان مودت اهدا شد.

گفتنی است علاقه مندان می توانند به مراجعه به سایت www.emamzadegan.ir از اطلاعات مربوط به امامزادگان استفاده كنند.

تهرام/7244/ 699

سرخط اخبار فرهنگ