۱ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۲۰:۲۳
کد خبر: 81283664
۰ نفر
گودرزي: ورزش، نشاط را به جامعه بازمي گرداند

تهران - ايرنا- وزير ورزش و جوانان گفت: ورزش از عواملي است كه از بروز نارسايي ها و بيماري ها جلوگيري كرده و شور و نشاط را به جامعه بازمي گرداند.

به گزارش ايرنا، محمود گودرزي عصر روز شنبه در جريان آئين افتتاجيه دوزادهمين دوره المپياد دانشجويان تصريح كرد: ورزش از عواملي است كه تاثيرات شگرفي در جامعه دارد به طوري كه از نارسايي ها و بيماري ها جلوگيري كرده تا شور و نشاط را به جامعه بازگرداند.

وي افزود: از روساي دانشگاه ها درخواست مي كنم تا در طول سال نيز از برگزاري المپيادهاي داخلي دانشگاه هاي خود حمايت كنند تا شاهد گسترش شادي و نشاط و توسعه علمي در كشور باشيم.

وزير ورزش و جوانان با تاكيد براينكه دانشجويان عصاره علمي و فرهنگي جامعه هستند،گفت كه آنان درحوزه ورزش نيز يكي از اركان اصلي ورزش قهرماني محسوب مي شوند.

وي ادامه داد: به اين دليل صرف بودجه در ورزش دانشگاهي هزينه نيست و سرمايه گذاري محسوب مي شود و در سالم سازي فضا براي دانشجويان تاثير زيادي دارد.

گودرزي درباره پراخت بودجه به ورزش دانشگاهي گفت: فدراسيون ملي ورزش هاي دانشگاهي زير مجموعه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است اما ما نيز در برگزاري رويدادهاي مانند المپياد دانشجويان كمك مي كنيم. اميدورام وزارت علوم و روساي دانشگاه ها توجه بيشتري بيشتري به ورزش دانشجوي داشته باشند.

گودرزي با قدرداني ازمسوولان برگزاري دوزادهمين دوره المپياد دانشجويان پسر كشور به صورت رسمي افتتاح اين رويداد را اعلام كرد.

دوازدهمين دوره المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان پسر كشور با حضور 1493 دانشجوي ورزشكار از 85 دانشگاه از روز پنجشنبه 30 مرداد آغاز شده است.

ورزشكاران در اين المپياد در رشته هاي فوتبال (15 تيم)، بسكتبال (16 تيم)، واليبال (16 تيم)، تنيس روي ميز (20 تيم)، بدمينتون (22 تيم)، شنا (29 تيم)، دو و ميداني (41 تيم)، كشتي آزاد (42 تيم) و كشتي فرنگي (33 تيم) با هم رقابت مي كنند.

اين المپياد روز جمعه 7 شهريور با شناخت نفرات و تيم هاي برتر به كار خود پايان مي دهد.

ورزشي(3)**3783**2024**1856

سرخط اخبار ورزش