موضوعات فرهنگ و هنر را آب برد

اصفهان- ايرنا - وقتي دغدغه مردم اصفهان مسئله آب مي شود، اصحاب فرهنگ و هنر نيز در نخستين نشست هم انديشي خود، بيشتر وقت خود را صرف مسئله آب و پرداختن به اين موضوع مي كنند.

به گزارش ايرنا، نشست هم انديشي اهالي فرهنگ و هنر روز شنبه در اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان برگزار شد.

موضوع اين نشست، شناخت و بررسي چالش ها، مشكلات و برنامه هاي حوزه فرهنگ و هنر بود اما جاي خود را به آب داد تا شايد بخشي از عطش چندين ساله مردم اصفهان را فرو نشاند.

بررسي موضوع آب در اين نشست تا جايي پيش رفت كه گويي در جلسه شوراي آب و يا مديريت بحران نشسته ايم و اينجا اداره فرهنگ و ارشاد نيست.

هنرمندان، بازيگران، ناشران، ‌چاپخانه داران و ديگر فعالان عرصه فرهنگ و هنر، با حوصله اي مضاعف به بررسي موضوعات آب و خشكي زاينده رود پرداختند و جلسه يك ساعت بيشتر از سقف تعيين شده، ادامه يافت.

اين نشست هم انديشي در حالي برگزار شد كه يك روز قبل، آب كلانشهر اصفهان به دليل بروز مشكلاتي در فرآيند تصفيه آب در تصفيه خانه بابا شيخ علي به مدت يك روز قطع شده بود.

طرح موضوع آب در جلسه هم انديشي اصحاب فرهنگ و هنر اصفهان، حاكي از آن است كه مسئله آب، با همه اقشار جامعه در ارتباط مي باشد و همه با آن دست به گريبان و خواستار اقدام عاجل و اساسي براي رفع مشكلات ناشي از كمبود آب در استان اصفهان هستند.

« عباس مقتدايي » نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي نيز كه در اين جلسه حضور داشت در اين زمينه و اقدامات انجام شده درخصوص مسئله آب و 9 مصوبه مربوط به حوزه زاينده رود در كميته پيگيري احياي درياچه اروميه در شوراي عالي آب توضيحاتي ارائه داد.

وي با پخش بخشي از فيلم سخنراني خود در مجلس شوراي اسلامي مبني بر تاثير خشكي زاينده رود بر ميراث فرهنگي گفت: ميراث فرهنگي و آثار تاريخي اهميت ويژه اي براي شهر اصفهان دارد و بايد زير چتر حمايتي دولتي كه خود را دولت تدبير و اميد ناميده است قرار گيرد.

هنرمندان و فعالان فرهنگي اصفهان نيز در اين جلسه بر مطالبات خود درباره زاينده رود و موضوع آب تاكيد كردند.

گ/7131/ 7132

سرخط اخبار استان‌ها