۱ شهریور ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۱۳
کد خبر: 81283453
۰ نفر
محموله 71 تني آرد قاچاق در رشت توقيف شد

رشت- ايرنا - كارآگاهان پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان گيلان، 71 تن آرد قاچاق به ارزش تقريبي772 ميليون ريال را در رشت كشف و اين محموله را توقيف كردند.

سردار 'ابراهيم قائدرحمتي' فرمانده انتظامي استان گيلان عصر شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: در پي گزارشات مردمي مبني بر فعاليت افرادي در زمينه تهيه و توزيع آرد قاچاق از ساير استان هاي كشور، بررسي موضوع در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.

وي بيان داشت: كارآگاهان آگاهي با تحقيقات پليسي از صحت اين موضوع اطمينان حاصل كرده و محل دپوي آردهاي قاچاق را كشف كردند.

وي افزود: كارآگاهان با هماهنگي اداره تعزيرات حكومتي و نيز بازرسان صنعت، معدن و تجارت در يك اقدام هماهنگ و غافلگيرانه در بازديد از انبار اين شركت، يك هزار و 797 گوني آردگندم دولتي متعلق به 18 كارخانه آرد دولتي استان هاي تهران و البرز به وزن 71 تن و 880 كيلوگرم را كشف كردند.

سردار قائدرحمتي ارزش تقريبي آردهاي قاچاق كشف شده را 772 ميليون و يكصد هزار ريال اعلام و اظهار كرد: صاحب44 ساله اين شركت با اجير كردن تعدادي كارگر نسبت به تعويض گوني هاي دولتي با گوني هاي آرد اين شركت اقدام كرده و در بازار آزاد به فروش مي رساند.

رييس پليس گيلان در پايان با اشاره به اينكه يك دستگاه كاميون انتقال آرد در اين خصوص توقيف و راننده و سرنشين اين خودرو نيز دستگير شده اند، گفت: كاميون به پاركينگ منتقل و متهمان با تشكيل پرونده قضايي به تعزيرات حكومتي معرفي و برابر دستور قضايي آردهاي كشف شده توسط شركت غله استان با قيمت دولتي بين نانوايان استان توزيع شد.ك/3

7295/695

سرخط اخبار استان‌ها