حسن خميني: تعليم و تربيت نسل جوان اولويت مهم آموزش و پرورش است

شهرري- ايرنا- توليت حرم مطهرامام خميني (ره) گفت: تعليم و تربيت نسل جوان اولويت مهم آموزش و پرورش است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسليمن سيد 'حسن خميني' روز شنبه در حاشيه آئين تجديد ميثاق وزير و جمعي از روساي آموزش و پرورش كشور با آرمانهاي امام راحل، اظهارداشت: فرزندان اين كشوربعنوان يك امانت در دست مسوولان و معلمان آموزش و پرورش به شمار مي روند.

وي با بيان اينكه، وزارت آموزش و پرورش دركشور ازجايگاه والايي برخوردار است، افزود: اين وزارتخانه مسوليت تربيت اسلامي فرزندان ملت كه سرمايه هاي آينده كشورهستند را عهده دارد.

وي، ضمن تاكيد بر ارتباط ميان رفتار فعلي نسل جوان با چگونگي رفتار بين بزرگترها درجامعه تاكيد كرد: اگرفرزندان ما رفتار مناسب يا نامناسبي از خود بروز مي دهند به طور حتم نتيجه عملكرد رفتاري ماست.

نوه امام خميني (ره) تصريح كرد: ما بايد توجه كنيم كه چقدر به امرخودسازي مشغول بوده ايم و تنها به همان ميزان از جوانان خود انتظار داشته باشيم.

حسن خميني همچنين در ادامه، يكي از مهمترين صفات معمار كبير انقلاب را شجاعت بر شمرد و گفت: امام همواره در گفتار و كلام خويش بسيار قوي و شجاع ظاهر مي شدند و اين يكي از رموز اصلي موفقيت امام خميني (ره) بود.

توليت آستان مقدس امام راحل با بيان اينكه، هركسي در راه خدا خوف و ترس را از خود دور كند به طورحتم پيروزخواهد شد، افزود: شجاعت امام به حدي بود كه در اوج دوران خفقان رژيم ستم شاهي، شاه مملكت را در مسجد اعظم قم خطاب قرار داده و اظهار مي كنند كه'مي دهم از مملكت بيرونت كنند'.

/1724/703/687

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش