اركستر سمفونيك  رسانه هنر در تالار رودكي به روي صحنه مي رود

تهران - ايرنا - اركستر سمفونيك رسانه هنر به رهبري امير پدرام طاهريان، تازه ترين كنسرت خود را در تالار رودكي براي مخاطبان موسيقي اجرا مي كند.

به گزارش روز خبرنگار فرهنگي ايرنا، در اين كنسرت قطعاتي در گونه موسيقي كلاسيك با اجراي آثاري از موتزارت، راخمانينف و شوبرت براي علاقه مندان موسيقي اجرا مي شود.

اين اركستر كه از معدود مجموعه هاي خصوصي غير دولتي است پيش از اين در قالب اركستر زهي به اجراي برنامه مي پرداخت اما بعد از تغييراتي كه در تركيب نوازندگان ايجاد شد گروه با تعداد نوازنده‌هاي بيشتر و شكلي گسترده تر به فعاليت خود ادامه داده است.

قطعاتي كه در اين كنسرت اجرا مي شود، قطعاتي هستند كه پيش از اين در ايران و كشورهاي ديگر بارها اجرا شده و اين بار گروه سعي دارد با بيان نويني از قطعات، شكل جديدي از نحوه اجراي قطعه ها را به مخاطب ارائه دهد.

كنسرت اركستر سمفونيك رسانه هنر يكم و دوم شهريور ماه ، ساعت 20 در تالار رودكي اجرا مي شود.**گروه آوازي تهران به تالار وحدت مي آيد

گروه آوازي تهران به سرپرستي ميلاد عمرانلو و خوانندگي وحيد تاج طي دو شب در تالار وحدت به اجراي برنامه مي پردازند.

در اين كنسرت آثار جديدي از موسيقي كلاسيك، پاپ و محلي اجرا خواهد شد كه شامل منتخبي از آثار اجرا‌شده در فستيوال جهاني لتوني نيز خواهد بود. گروه آوازي تهران كه چندي پيش در مسابقات جهاني لتوني توانست به خوبي بدرخشد، تاكنون در ايران دو آلبوم با نام هاي وكپلا و وكپلا 2 را منتشر كرده است و اجراهاي زيادي را نيز روي صحنه برده است.

گروه آوازي تهران در اواخر سال 1385 سبك جديد خود را با الهام از گروه‌هاي اروپايي آغاز نمود و بدين ترتيب آغاز فصلي نو را در موسيقي آكاپلاي ايران رقم زد. در اين شيوه، هر خواننده ايفاي نقش‌سازي در اركستر را بر عهده مي‌گيرد كه نتيجه‌ي آن اجراي كامل قطعات اركسترال همراه با ايجاد افكت‌هاي صوتي خاص توسط گروه است.

افزون بر ميلاد عمرانلو و وحيد تاج به ترتيب بعنوان سرپرست گروه وخواننده ميهمان نازنين روستا، روشنك كي‌منش، شيوا سروش، سولماز جوانبخت، گلناز نويدان، مهديه صفدري، سميرا محسني، يلدا نوري، غلامحسين (فرهاد) خزري، محمدرضا (كامران) اردزاده، علي مصيبي، سيد مهدي ابطحي، حامد فقيهي، هادي آژير، مهرداد ناصحي و نويد يزدانيان اعضاي گروه آوازي تهران را تشكيل مي دهند.

كنسرت گروه آوازي تهران روزهاي دوم و سوم شهريورماه ، ساعت 22 در تالار وحدت اجرا مي شود و علاقمندان جهت تهيه بليت مي توانند به سايت سي گذر مراجعه كنند.

فراهنگ (2) ** 9252 ** 1569

سرخط اخبار فرهنگ