۳۱ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۴۱
کد خبر: 81281892
T T
۰ نفر
بیمارستان فوق تخصصی آیت الله طالقانی چالوس به بهره برداری رسید

نوشهر - ایرنا - بیمارستان فوق تخصصی 160 تختخوابی آیت الله طالقانی شهرستان چالوس در استان مازندران روز جمعه در آستانه هفته دولت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و جمعی از مسوولان این شهرستان شهرهای غرب استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈسیدحسن قاضی زاده هاشمیˈ روز جمعه در آیین بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی آیت الله طالقانی چالوس گفت: به دلیل جذب نیرو در برخی از بیمارستان های زیان ده در دوره گذشته، هزینه های دولت در این بخش دوچندان شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی افزود: امروز به دلیل كمبود امكانات، تجهیزات و نبود پزشكان متخصص، در توزیع بیماران تناسبی وجود ندارد و برخی از بیمارستان ها در حقیقت زیان ده هستند و هزینه زیادی بردوش دولت می گذارند.

وی بیان كرد: دولت در برقراری عدالت و استفاده تمام مردم از خدمات درمانی و بهداشتی در همه نقاط كشور عزمی جدی دارد.

قاضی زاده هاشمی اظهار كرد: پراكندگی حوزه جغرافیایی و جمعیت از مشكلاتی است كه مانع ارائه خدمات مطلوب درمانی به مردم می شود و در این زمینه با استانداردهای بین المللی فاصله زیادی داریم.

وزیر بهداشت ادامه داد: بسیاری از بیمارستان ها نیز در حال نوسازی است.

وی یكی از دلایل پایین بودن ضریب اشتغال در برخی از بیمارستان های كشور را پراكندگی جمعیت دانست و گفت: امروز بیمارستان هایی كه دارای 700 تا پنج هزار تختخواب هستند، به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهند بود.

وی با اشاره به راه اندازی 15 پایگاه هوایی در كشور در آینده ای نزدیك، قول مساعد داد تا در استان مازندران نیز چنین پایگاه هایی با همكاری دستگاههای نظامی و انتظامی راه اندازی شود.

هاشمی تجمیع خدمات در مراكز بهداشتی و درمانی را موثرترین راهكار در ارائه خدمات مطلوب به بیماران عنوان كرد و گفت: امروز برای اینكه خدمات در بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی متناسب و دارای تراز مثبت باشد، باید چنین اقدامی انجام شود.

وی علت 50 درصد از مرگ و میرهای كشور را سكته و حدود 40 درصد را ناشی از بیماری قلبی و عروقی دانست.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از فرآیند اجرای پزشك خانواده در كشور انتقاد كرد و گفت: طبق برنامه چنین طرحی می بایست حدود 10 تا 15 سال به طول می انجامید اما در برخی از استان ها بویژه مازندران این طرح حدود سه ماهه اجرا شد.

وی ابراز امیدواری كرد تا پایان سال جاری بخش عمده ای از مشكلات بهداشتی و درمانی در حوزه های مختلف بویژه كمبود نیروی انسانی، كادر درمانی، مكمل های غذایی و افزایش 350 قلم دارو با برنامه ریزی های انجام شده، حل و فصل شود.

قاضی زاده هاشمی با گرامیداشت هفته دولت، به خدمات دولت یازدهم اشاره كرد و گفت: از زمان استقرار این دولت موفقیت های زیادی در بخش های مختلف حاصل شد به نحوی كه امروز شاهد رضایتمندی مردم هستیم.

وی هم افزایی سازنده با كشورهای منطقه، كاهش نرخ تورم، ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران بخش خصوصی و از همه مهم تر ایجاد آرامش در جامعه را از جمله خدمات دولت یازدهم برشمرد.

وزیر بهداشت گفت: این دولت به دلیل انعكاس ندادن برخی از خدمات آن از سوی رسانه ها مظلوم واقع شده كه باید دراین حوزه از سوی مسوولان رسانه ها تلاش های زیادی صورت گیرد.

وزیر بهداشت در پایان از بخش های مختلف بیمارستان آیت الله طالقانی چالوس دیدن و از بیماران عیادت كرد.

بیمارستان فوق تخصصی 160 تختخوابی آیت الله طالقانی چالوس روز جمعه و در آستانه هفته دولت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان شهرستان چالوس و شهرهای غرب مازندران بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سید حسن قاضی زاده هاشمی'، پس از افتتاح این بیمارستان كه احداث آن از سال 85 آغاز شده بود، از بخش های مختلف آن دیدن كرد و در جریان این دیدار، مسوولان این بیمارستان توضیحات لازم در خصوص بخش های مختلف آن ارایه كردند.

این بیمارستان در زمینی به مساحت 23 هزار و 500 متر مربع با زیربنای 10 هزار و 651 متر مربع احداث شده است.

هزینه ساخت بیمارستان جایگزین آیت الله طالقانی چالوس 250 میلیارد ریال و هزینه خرید تجهیزات آن 210 میلیارد ریال بوده است.

این بیمارستان دارای بخش های مختلف پاراكلینیكی از جمله آزمایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، پاتولوژی، سی تی اسكن، ام آر ای، اكوكاردیوگرافی، اندوسكوپی، كولونوسكوپی، هموفیلی، دیالیز و تالاسمی است.

این مركز دارای بخش های بستری داخلی، اطفال، نوزادان، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، ارتوپدی، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، چشم، نورولوژی، سی سی یو، پست سی سی یو، آی سی یو، ان آی سی یو و اورژانس است.

شهرستان چالوس در غرب استان مازندران و در ساحل دریای خزر واقع است،این شهرستان از شمال به دریای خزر، جنوب به استان تهران و از غرب به شهرستان عباس‌آباد و از شرق به شهرستان نوشهر متصل است.

1535/608/1104
۰ نفر