۲۳ مرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۰:۵۶
کد خبر: 81272156
۰ نفر
معاون دبیركل سازمان ملل متحد 26 مرداد وارد تهران می شود

تهران - ایرنا - معاون دبیركل سازمان ملل متحد در امور انساندوستانه و هماهنگ كننده امداد اضطراری یكشنبه 26 مرداد ماه جاری به منظور دیدار رسمی 2 روزه وارد تهران می شود.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا از سازمان ملل متحد، این دومین سفر رسمی 'والری آموس' به ایران به عنوان معاون دبیركل سازمان ملل متحد است، چرا كه وی پیش از این و در شهریور سال گذشته نیز به ایران آمده بود.

آموس قرار است در این سفر با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباس عراقچی و حسین امیر عبداللهیان معاونان وزیر امور خارجه دیدار كند.

وی همچنین با اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بلایای طبیعی و محمد فرهادی رییس هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار‌هایی جداگانه خواهد داشت.

معاون دبیركل سازمان ملل متحد همچنین روز دوشنبه 27 مرداد در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی انساندوستی 2014 در محل سازمان ایرانی مجامع بین‌المللی شركت كند.

به گزارش ایرنا، روز جهانی انساندوستی فرصتی جهت شناخت آنانی است كه برای كمك به دیگران به استقبال خطر و مصیبت می‌روند. این روز به وسیله مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتخاب شد و همواره هم زمان با سالگرد انفجار بمب در مقر سازمان ملل متحد در بغداد (19 اوت 2003) گرامی داشته می‌شود.

همچنین روز جهانی انساندوستی فرصتی برای گرامیداشت جوهره‌ای است كه اقدام انساندوستی در سراسر جهان را ارج می‌نهد.

فراهنگ**9246**1601**