فرماندار: 60 درصد از مشكلات شهر بوكان با ايجاد مجتمع صنوف آلاينده مرتفع مي شود

بوكان، مهاباد - ايرنا - فرماندار بوكان گفت: 60 درصد از مشكلات اين شهر با ايجاد مجتمع صنوف آلاينده مرتفع مي شود.

به گزارش ايرنا، جمال خسروي روز چهارشنبه در جلسه انتخابات هيئت مديره مجتمع صنوف آلاينده بوكان افزود: رشد 12 كيلومتري طولي شهر بوكان و عدم گسترش در عرض آن باعث مشكلات جدي براي اين شهر شده است.

وي با اشاره به مهاجر پذيربودن اين شهر گفت: جمعيت بوكان در 35 سال گذشته هشت برابر افزايش يافته كه اين امر در كنار عدم وجود برنامه ريزي مناسب در زمينه شهرسازي و توسعه شهري باعث به وجود آمدن مشكلات عديده اي در زمينه ترافيك، آلودگي هاي صوتي و محيط زيست شده است كه قسمت اعظمي از آن به دليل وجود كارگاه ها و صنايع آلاينده مختلف در داخل بافت اين شهر به وجود آمده است.

خسروي ادامه داد: انتقال صنوف آلاينده به خارج از شهر نتايج مناسبي از جمله بهبود سيماي شهري، زيباسازي ورودي هاي شهر، رونق كسب و كار و بنگاههاي اقتصادي كوچك و ارتقاي سطح رقابت پذيري آنان را به وجود مي آورد.

مديرعامل مجتمع صنوف آلاينده اين شهر نيز در اين جلسه گفت: اين مجتمع در زميني به مساحت حدود 19 هكتار و با اعتبار 28 ميليارد ريال احداث مي شود.

صلاح الدين شجاعي افزود: هريك از واحدهاي صنفي اين مجتمع در ابعاد 40 تا 150 مترمربع به نسبت مشاغل مستقر در آنها به متقاضيان واگذار مي شود.

وي ادامه داد: براي دريافت اين واحدها در اين مجتمع تاكنون 608 نفر ثبت نام و به عضويت اين تعاوني درآمده اند كه در آن صنوف آلاينده به زيررسته هايي جون اتحاديه لوازم يدكي، نمايشگاه اتومبيل، توليدكنندگان مصالح ساختماني و خدمات خودرويي تقسيم شده اند.

شجاعي يادآور شد: با استقرار واحدهاي آلاينده سطح شهر در اين مجتمع وضعيت شهري در زمينه هاي مختلف بهبود و ساماندهي مي شود.

مجتمع صنوف آلاينده شهرستان بوكان در پنج كيلومتري مسير جاده بوكان به سقز در حال احداث است.

شهر بوكان با 176 هزار نفر جمعيت در جنوب استان آذربايجان غربي قرار دارد.

7510/584/581