مناطق آزاد مزیت های بسیاری برای جذب سرمایه های خارجی دارند

تهران - ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری‌ شورای عالی مناطق آزاد، با اشاره به مزیت های بسیار این مناطق در حوزه سرمایه‌ گذاری، گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی در مناطق آزاد صنعتی - تجاری، فرصت مناسبی برای جذب سرمایه های خارجی خواهد بود.

به گزارش ایرنا، محمد معزالدین با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانك، بیمه و سرمایه و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری كشور كه از 29 مهر تا دوم آبان در جزیره كیش برگزار می شود، ابراز امیدواری كرد: این نمایشگاه ها فرصت مناسبی برای جذب سرمایه های خارجی باشد.

وی گفت: از آنجا كه تردد در مناطق آزاد نیاز به ویزا ندارد، می‌توان نمایشگاه‌های كلیدی برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری برگزار كرد، تا بخش خصوصی نیز متناسب با فعالیت خود در این نمایشگاه‌ها با طرف خارجی وارد مذاكره شود.

معاون سرمایه‌گذاری‌ شورای عالی مناطق آزاد یادآور شد: مزایایی همچون معافیت 20 ساله از پرداخت مالیات، امكان تاسیس شركت با سهام 100 درصد خارجی، ورود ماشین‌آلات صنعتی بدون پرداخت عوارض گمركی، عدم نیاز به اخذ روادید برای ورود به مناطق آزاد و نیز خدمات پولی و مالی و غیره به جذب بیشتر سرمایه گذار خارجی كمك می كند.

براساس گزارش دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، مناطق آزاد كشور در چند ماه گذشته با سرمایه گذارانی از كشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، ژاپن و چین برای جذب سرمایه‌ ها، وارد گفتگو شده اند.

اقتصام (2)1070**1558