۶ مرداد ۱۳۹۳،‏ ۱۰:۵۷
کد خبر: 81253123
۰ نفر
تغییر ورودی و خروجی شیرخوارگاه ها با قوانین جدید

بجنورد - ایرنا - رییس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با قوانین آسان سازی فرزندخواندگی میزان ورودی و خروجی شیرخوارگاهها برابر شده است.

'عبدالرضا عزیزی' یكشنبه شب در ضیافت افطار شیرخوارگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شیروان افزود: این در حالی است كه تا پارسال به دلیل سختگیریهایی كه در این بخش وجود داشت ورودی كودكان به این مراكز پنج برابر خروجی آن بود.

وی در عین حال خواستار همكاری بیشتر افراد نیكوكار در این عرصه شد و گفت: دولت به تنهایی قادر به تامین هزینه های نگهداری كودكان بدسرپرست و بی سرپرست نیست لذا خیرین باید به این بخش ورود كنند.

رییس كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیشتر كودكان این مراكز را بدسرپرست دانست و افزود: والدین عمده این كودكان دارای اعتیاد سنگین هستند كه اگر كودك با آنان بماند معتاد خواهد شد و در نتیجه لازم است كودك از خانواده جدا و در این مراكز نگهداری و تربیت شود.

وی با بیان اینكه محیط و وراثت بر میزان بروز آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در بین كودكان تاثیرگذار است گفت: والدینی كه دچار اینگونه مسائل هستند لیاقت نگهداری فرزند ندارند.

مدیركل اداره بهزیستی خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: هم اكنون 15 مركز نگهداری كودكان بی سرپرست و بدسرپرست در این استان فعال و شیرخوارگاه حضرت زهرا(س) تنها مركز نگهداری كودكان دارای سن زیر شش ساله در این خراسان شمالی است.ك/2

7186/626/660