توسعه سلامت و كنترل تورم مهم ترین اقدامات دولت در یك سال گذشته/انتظارات از دولت بالاست

تهران - ایرنا - یك كارشناس اقتصادی عملكرد دولت در كنترل تورم و توسعه بیمه های درمانی را در یك سال گذشته بسیار ارزشمند ذكر كرد.

علیرضا خسروی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار داشت: ورود دولت به بخش سلامت بسیار تاثیرگذار بود و هزینه های درمان را كم كرد به طوری كه مردم از عملكرد دولت راضی هستند.

عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان آنكه دولت در بحث كنترل تورم هم اقدامات خوبی انجام داد و توانست تورم را كاهش دهد، افزود: این اقدام نیز در یك سال گذشته ثبات اقتصادی خوبی در جامعه ایجاد كرده است.

وی ادامه داد: هرچند دولت در این زمینه ها ورود خوبی داشته اما در دیگر بخش ها هنوز كند هستیم و توجه و نظارت بیشتر دولت را می طلبد.

نماینده مردم سمنان در مجلس تصریح كرد: ورود دولت به بخش هدفمندی یارانه با اطلاع رسانی ضعیف و كمبود وقت همراه بود كه سبب عدم استقبال مردم در انصراف از یارانه شد.

خسروی گفت: در موضوع بانك ها و حفظ ارزش پول ملی هرچند دولت اقدامات خوبی انجام داده اما كافی نیست و باید اقدامات ارزشمندتری نیز انجام داد.

وی افزود: ساماندهی سود بانكی و تعداد بانك ها و تسهیلات بانكی نیز باید مورد توجه قرار گیرد ضمن آنكه وصول معوقات بانكی یكی از مهم ترین بخش هایی است كه نیاز به توجه جدی دارد.

این كارشناس اقتصادی ادامه داد: در موضوع ساماندهی و وظایف و چارچوب مشخص بیمه ها هم كه دولت ورود خوبی نداشته است و به نظر می رسد اولویت بعدی دولت باشد.

وی با انتقاد از بخش مسكن نیز گفت: با اینكه تامین مسكن از مهم ترین وظایف هر دولتی به شمار می رود اما متاسفانه هنوز برنامه مشخصی در این زمینه نداریم و برنامه ها بیشتر كاغذی است تا عملی.

عضو كمیسیون عمران مجلس خاطرنشان كرد: اما در موضوع صادرات و واردات اقدامات خوبی انجام گرفته و آمارها نیز حكایت از بهبود صادرات دارد، هرچند نیاز به یك برنامه مشخص هنوز هم احساس می شود.

خسروی اضافه كرد: در مباحث پولی و مالی در ارتباط با فعالیت سرمایه در گردش شركت های تولیدی هم اقداماتی در حال انجام است اما كافی نیست و نیازمند یك عزم ملی برای حمایت از تولید داخلی هستیم.

وی گفت: در مجموع با توجه به ظرفیت و عمر كوتاه دولت انتظارات مردم از دولت نیز بالاست و مردم نباید انتظار بهبود در همه این بخش ها آن هم در فرصت كوتاه یكساله را داشته باشند، ضمن آنكه باید اذعان كرد كه با توجه به اوضاع اقتصادی كشور، حركت ما برای بهبود این اوضاع كند است و نیاز به برداشتن گام های سریعتر هستیم.

اقتصام(4)س.م**1558