راهپيمايي ضد صهيونيستي مردم نهاوند در روز قدس برگزار شد

همدان- ايرنا- در آخرين جمعه ماه مبارك رمضان و روزجهاني قدس مردم نهاوند همگام و هم صدا با ديگر مسلمانان جهان و مردم روزه دار كشورمان با شركت در مراسم راهپيمايي حمايت خود را از مردم مظلوم فلسطين اعلام و انزجار خود را از صهيونيست ابراز كردند.

به گزارش ايرنا در اين مراسم همه آحاد مردم با هر گرايش و ايده اي به منظور دفاع از انسانيت و پاسخ به وا اسلاماي زنان و كودكاني كه اين روزها زير آماج حملات وحشيانه صهيونيستها به خاك و خون كشيده شده اند به خيابانها آمده بودند تا به دنيا اعلام كنند قلب آنان در قبله اول مسلمين با فلسطينيان و مردم ستم كشيده اين ديار آزاديخواه است و هركز قدس عزيز را فراموش نخواهند كرد.

زنان با در آغوش گرفتن فرزندان خود و با سردادن شعار مرگ به اسرائيل آمده بودند تا به ياد زنان و كودكان فلسطيني نداي مظلوميت آنان را كه اين روزها بدون رعايت كمترين حقوق انساني با بدترين شيوه قرباني مطامع توسعه طلبانه و ضد بشري جرثومه فساد يعني رژيم صهيونيستي مي شوند به گوش جهانيان برسانند.

مراسم راهپيمايي صبح امروز جمعه با حضور با شكوه مردم نهاوند از جلوي حسينيه شهيد حيدري نهاوند آغاز گرديد و راهپيمايان با در دست داشتن پلاكاردهايي با مضامين حمايت از قدس و تنفر از صهيونيست در صوف فشرده با سردادن شعارهايي چون مرگ بر اسرائيل، مرگ بر صهيونيست ، مرگ بر آمريكا ، هم غزه هم لبنان جانم فداي ايران و قدس آزاد بايد گردد، حمايت خود را از آرمانهاي رهايي بخش امام راحل (ره) و رهبر انقلاب براي آزادي قدس اعلام داشتند.

همچنين مردم در اين مراسم اعلام داشتند كه جهان اسلام بيش از اين حاضر به تحمل نسل كشي برادران ديني خود در قلب سرزمينهاي اسلامي و اهانت به قدس شريف نيست و آماده است با اتحاد و يكپارچگي براي نابود اسرائيل تلاش نمايد.

از نكات قابل توجه در مراسم راهپيمايي تشكيل ايستگاه نقاشي از سوي شهرداري و شوراي شهر نهاوند براي به تصوير كشيدن احساس همدردي كودكان ايراني با كودكان فلسطيني تدارك ديده شده بود كه جمعي از كودكان و نوجوانان با كشيدن تصاوير مختلف احساس خود را در اين رابطه اعلام نمودند.

در اين مراسم راهپيمايان پس از عبور از خيابانهاي مركزي سطح شهر به سمت مصلي نمازجمعه حركت كرده و در اين مكان تجمع نمودند.

در پايان مراسم نيز حجت الاسلام' احد آزاديخواه' مسوول خدمات معاونت فرهنگي حوزه هاي علميه سراسر كشور سخناني را در رابطه با اهميت روز قدس بيان كردند و در پايان نيز قطعنامه مراسم راهپيمايي قرائت شد.

7526/2624