اطلاع رسانی درباره بازداشت خبرنگار واشنگتن پست پس از بازجویی

تهران - ایرنا - رییس كل دادگستری استان تهران در واكنش برخی خبرها مبنی بر بازداشت خبرنگار واشنگتن پست و همراهانش گفت: هنوز این موضوع در مرحله تحقیقات است و تصور می كنم درباره این موضوع باید بعد از بررسی های فنی و بازجویی اطلاع رسانی به عمل آید.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «غلامحسین اسماعیلی» در حاشیه راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران درباره خبر بازداشت شدن خبرنگار واشنگتن پست و همراهنش در تهران گفت: این موضوع هنوز در مرحله تحقیقات است و فكر می كنم برای اطلاع رسانی درباره این موضوع باید بررسی های فنی و بازجویی به عمل آید.

وی ادامه داد: بعد از بازجویی ها و بررسی های فنی می توانیم در این مورد به صورت كامل اطلاع رسانی كنیم.

رییس كل دادگستری استان تهران بر وجود امنیت در كشور تاكید كرد و گفت : نیروهای امنیتی كشور اشراف كاملی بر كشور دارند و تمام تحركات دشمن را زیرنظر دارند.

اسماعیلی تاكید كرد: نیروهای امنیتی اجازه نمی دهند كشور ما جولانگاه دشمن و ایادی آنان شود.

وی همچنین راهپیمایی روز قدس را مهم دانست و حضور مردم در راهپیمایی امروز را حائز اهمیت و اثربخش اعلام كرد.**جنایات امروز در فلسطین نمونه عینی نسل كشی است

رییس كل دادگستری استان تهران همچنین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: جنایات امروز در نوار غزه و سرزمین های فلسطین متفاوت از همه جنایت های گذشته رژیم صهیونیستی است و باید آن را نوعی نسل كشی دانست.

اسماعیلی افزود: این جنایات و كشتار سبوعانه را باید اقدام علیه بشریت و انسانیت قلمداد كرد.

وی تاكید كرد: باید زمینه ای فراهم كرد تا سردمداران رژیم صهیونیستی به عنوان جانیان و كسانی كه مبادرت به نسل كشی می كنند، محاكمه شوند.

رییس كل دادگستری استان تهران همچنین اظهارداشت: متاسفانه در ماه مبارك امسال شاهد حملات ددمنشانه رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم غزه بوده ایم كه در این حملات جمع زیادی از مردم بی پناه و مظلوم این منطقه كه تعداد قابل توجهی از آنان كودكان، ‌زنان، سالخوردگان و افراد مریض بستری شده در بیمارستان ها بودند،‌ كشته شدند.

اسماعیلی، سكوت مجامع بین المللی نسبت به این حملات را تاسف آور دانست و گفت: از همه تاسف بارتر اظهاراتی است كه برخی از نمایندگان سازمان ملل و دولتمردان رژیم سلطه داشته اند و از این جنایات آشكار و بی رحمانه رژیم اسراییل علیه فلسطینیان دفاع كرده اند.

وی با اظهار گلایه از دولتمردان كشورهای منطقه به ویژه دولتمردان كشورهای اسلامی تصریح كرد: در كنار این موضوع از دولتمردان كشورهای منطقه عربی به ویژه كشورهای اسلامی نیز گلایه مندیم كه چرا در برابر این تهاجم گسترده سكوت اختیار كرده و هیچگونه حمایت عملی در دفاع از مردم غزه و فلسطین انجام نمی دهند.

رییس كل دادگستری استان تهران، خواستار اتحاد كشورهای مسلمان شد و ادامه داد: اگر كشورهای مسلمان در مقابل رژیم اسراییل متحد شوند،‌ می توان در رسوایی و محاكمه این رژیم جعلی جنایتكار انتظار موفقیت داشت.

اسماعیلی در مورد حضور پرشور امروز مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس نیز گفت: از آنجا كه مردم ما همیشه حامی مردم فلسطین بوده اند امروز نیز با توجه به امر رهبر كبیر انقلاب و به دلیل كشتار مظلومان در باریكه غزه بیشتر بر خود تكلیف دانستند و پرشورتر و آگاهانه تر در راهپیمایی حضور یافتند و با چشمانی اشكبار اعلام حمایت خود را نسبت به برادران و خواهران مسلمان داغدیده خود اعلام می كنند.

اجتمام(3)**9317**ل.الف.ی**7261**9132**1415**1336