۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8124513
۰ نفر
محرم /87 پخش تصاویر مراسم عزاداری مردم زنجان در شبکه خبری news Rai ایتالیا ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 فرهنگی.خارجی.شبکه تلویزیونی ایتالیا.عزاداری رم - شبکه خبری تلویزیونی news Rai ایتالیا روزسه شنبه در بخش های مختلف خبری خود صحنه هایی از مراسم عزاداری مردم شهرستان زنجان در روز تاسوعای حسینی را پخش کرد.
به گزارش ایرنا ، این شبکه خبری همزمان با پخش تصاویر نوحه خوانی، سینه زنی و عزاداری صدها هزار تن از جمعیت عزادار زنجان با زیرنویس تصاویر گزارش کرد : این مراسم مربوط به عزاداری یکی از شهرهای غربی ایران است که در رثای امام حسین (ع) به عزاداری می پردازند.
شبکه خبری تلویزیونی news Rai ایتالیا همچنین در زیرنویس تصاویر خبری مربوط به دستجات عزاداری شهر زنجان اضافه کرده است : این مراسم عزاداری مربوط به تاسوعای حسینی یک روز قبل از عاشورا در شهرستان زنجان برپا شده است.
برپایه این گزارش، این شبکه خبری درگزارش تصویری خود نیز اعلام کرده است در روز عاشورای حسینی که هفتم ژانویه (18 دیماه جاری ) درایران برگزار می شود، میلیون ها نفر از زن و مرد در این کشوربه مناسبت شهادت امام سوم شیعیان با حضور در خیابان ها و سطح شهر برسر وسینه می زنند و درسوگ امام خود می نشینند.
اروپام /1064 / 1373**1564 شماره 226 ساعت 17:31 تمام

سرخط اخبار جهان