۳۰ تیر ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۸
کد خبر 81244628
۰ نفر
كلاهبرداري با راه اندازي دفتر بيمه

تهران - ايرنا - خواهر و برادري كه با راه اندازي نمايندگي دفتر بيمه در پاكدشت، به بهانه صدور بيمه نامه هاي يك ساله مبالغي را از مشتريان دريافت كرده بودند، به 20فقره كلاهبرداري اعتراف كردند.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي شهرستان پاكدشت گفت: در پي دريافت اخباري مبني بر اينكه افرادي با راه اندازي نمايندگي يكي از بيمه ها و تحت پوشش قرار دادن خدمات بيمه اي از جمله بيمه سرمايه گذاري عمر، مبالغي را از متقاضيان به صورت نقدي دريافت و از پرداخت اين مبالغ به حساب بيمه مركزي خودداري و يا با تاخير زياد اقدام مي كنند، موضوع در دستور كار ماموران پليس اطلاعات و امنيت قرار گرفت.

سرهنگ «فرهاد قدسي» گفت: از آنجا كه احتمال سوءاستفاده مالي و ايجاد نارضايتي در بين افراد متقاضي وجود داشت، ماموران پس از تحقيقات گسترده و جمع آوري اسناد و مدارك لازم و شناسايي هفت نفر از افرادي كه در همين رابطه مبالغي را به اين نمايندگي بيمه پرداخت ولي خدمات و يا سندي براي آنها صادر نشده بود را شناسايي كردند.

وي ادامه داد: با هماهنگي مقام قضايي و دعوت از بازرس بيمه مركزي نمايندگي مربوطه مشخص شد اين دفتر تخلفاتي از قبيل دريافت وجه نقد از مشتريان و عدم واريز آن به حساب بيمه مركزي و يا واريز با تاخير دو ماهه را داشته و در اين بين مبالغي بين 500 هزار تا 12 ميليون ريال را از 20 نفر از مشتريان دريافت كرده است.

سرهنگ قدسي افزود: دو نفر متصدي اين دفتر بيمه كه خواهر و برادر نيز بودند پس از تكميل اسناد و مدارك موجود و تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي معرفي شدند.

اجتمام(1) ** 9105 ** 1071