۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8124343
۰ نفر
اوباما همچنان درباره غزه سکوت کرده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 اقتصاد.غزه.اوباما.کنگره نیویورک- باراک اوباما رئیس جمهور منتخب آمریکا از وحشت واکنش منفی صهیونیستهایی که عملا تمامی بخشهای کلیدی کشورش را همچون توموری بدخیم تحت کنترل خود گرفته اند، به سکوت خود درباره نسل کشی در غزه ادامه می دهد.
اوباما روز دوشنبه برای رایزنی با اعضای کنگره درخصوص طرح اقتصادی خود جهت جان دادن به اقتصاد رو به مرگ آمریکا برای لحظاتی در جمع خبرنگاران حاضر شد اما ظاهرا از قبل از خبرنگارانی که اجازه حضور در کنگره را یافته بودند، خواسته شده بود تا درباره غزه سوالی مطرح نکنند.
رییس جمهوری منتخب آمریکا از اول بهمن با این پرسش جانشین منفورترین رییس جمهوری کشورش می شود که با چنین شروعی بد، آیا می تواند این رکورد بوش را از آن خود خواهد کرد؟ اوباما از روز دوشنبه به همراه خانواده اش در واشنگتن مستقر شد تا برای ورود به کاخ سفید آماده شود و مقدمات انتقال قدرت را فراهم کند.
همزمان با این تحولات در واشنگتن اعلام شد که اوباما ، لئون پانتا از مقامهای اداری دولت کلینتون را برای کرسی ریاست سازمان جاسوسی آمریکا ( سیا) در نظر گرفته است.
پانتا در صورت معرفی و تایید سنا ،جانشین مایکل هیدن خواهد شد.
همچنین به دنبال کناره گیری بیل ریچاردسون وزیر بازرگانی پیشنهادی اوباما به سنا ، وی به دنبال جایگزینی برای او است.
ریچاردسون فرماندار ایالت نیومکزیکو که درگیر یک پرونده فساد مالی است با اینکه خود را بیگناه می داند اما گفته است که روند رسیدگی به این پرونده باعث می شود تا در کار سنا برای رسیدگی به صلاحیت وی خلل وارد آید و به همین دلیل انصرف داده است.
اروپام 360 شماره 056 ساعت 09:47 تمام

سرخط اخبار جهان