۱۷ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8124340
۰ نفر
غزه در آتش و خون/ زلمای خلیل زاد: طی ساعات آینده، امکان تصویب قطعنامه آتش بس در شورای امنیت وجود ندارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 سیاسی.غزه.خلیل زاد تهران - نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل متحد گفت امکان تصویب قطعنامه آتش بس در شورای امنیت، طی ساعات آینده وجود ندارد.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، شبکه تلویزیونی الجزیره قطر روز سه شنبه به نقل از زلمای خلیل زاد اعلام کرد تصویب قطعنامه ای برای برقراری آتش بس، نیاز به اقداماتی دارد که اعتماد طرف ها به یکدیگر و حل دائمی مسائل را به دنبال داشته باشد و چنین اقداماتی نیاز به زمانی طولانی دارد.
خلیل زاد گفت: گرچه همه ما در مورد این هدف توافق نظر داریم که باید سریعا تحرکی برای پایان دادن به وضعیت کنونی صورت گیرد ولی باید همزمان با این تحرکات، به ترتیبات عملی و حل دائمی برای مشکل دست یابیم. من نمی خواهم تصوراتی نادرست برای وزیران خارجه عرب درباره امکان دستیابی به چنین ترتیباتی در طول ساعات آینده یا طی یک یا دو روز آینده ایجاد کنم.
این در حالی است که وزیر خارجه لیبی به عنوان تنها عضو عرب شورای امنیت به نماینده آمریکا تاکید کرد که باید برای دستیابی به آتش بس شتاب کرد زیرا هر گونه تاخیر به معنی شهدای بیشتر در بین فلسطینی ها و هر دقیقه از دید کشورهای عربی مساوی است با ریخته شدن خون چندین بیگناه دیگر در غزه.
صویر 1369**1491** شماره 053 ساعت 09:47 تمام

سرخط اخبار جهان