۲۲ تیر ۱۳۹۳،‏ ۱۱:۱۹
کد خبر: 81235378
T T
۰ نفر
محكومیت هشت فعال فیس بوكی به جرم تبانی علیه امنیت ملی

تهران - ایرنا - شعبه 28 دادگاه انقلاب هشت جوان فعال در فیس بوك را به اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به سران قوا و توهین به اشخاص مجموعا به حدود 127 سال حبس محكوم كرد.

این افراد تعدادی صفحه در فیس بوك را مدیریت می كردند كه از تیر ماه سال 92 مورد پیگرد قرار ثارالله قرار گرفتند و با حكم دادستانی، دستگیر و بازداشت شدند.

متهمان این پرونده اتهامات مختلفی دارند اما اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام تقرییا در پرونده هر هشت نفر مشترك است.

پرونده متهمان در شعبه ششم بازپرسی دادسرای شهید مقدس ( دادسرای اوین) مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با صدور قرار مجرمیت و كیفرخواست، پرونده 27 بهمن ماه سال گذشته برای رسیدگی به شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه ارجاع شد.

متهمان این پرونده از شهرهای مختلف شامل یزد، شیراز، آبادان، كرمان و تهران هستند كه پرونده آنها حدود 11 جلد است.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان 25 فروردین ماه برگزار و بعد از چند جلسه رسیدگی، حكم دادگاه نهم اردیبهشت ماه صادر شد.

دو متهم این پرونده به ترتیب به 18 سال و 91 روز و 19 سال و 91 روز حبس، پرداخت یك میلیون و 300 هزار تومان جزای نقدی و 50 ضربه شلاق محكوم شده اند.

سایر متهمان این پرونده نیز به 21، 14 ، 20، هشت ، 11 و 16 سال حبس محكوم شده اند.

پرونده متهمان به دادگاه تجدید نظر ارسال شده اما هنوز شعبه رسیدگی كننده تعیین نشده است.

اجتمام(4)**9140**1436

سرخط اخبار جامعه