۲۰ تیر ۱۳۹۳،‏ ۱۶:۱۲
کد خبر: 81233370
۰ نفر
امام جمعه ياسوج: ماهواره  توطئه دشمن است

ياسوج - ايرنا - امام جمعه ياسوج گفت: ماهواره به عنوان وسيله اي خانمانسوز، عامل نابودي عزت و غيرت، سم مهلك و نابود كننده جوانان از توطئه هاي شوم دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب براي ضريه زدن به فرهنگ ملي و ديني ملت ايران است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي اصغر حسيني در خطبه هاي نماز جمعه ياسوج افزود: دشمنان با ترويج فرهنگ ابتذال از طريق ماهواره درصدد ترويج فرهنگ ابتذال بين جوانان ايران هستند كه بايد مردم و مسوولان اجرايي بيش از پيش در اين زمينه هوشيار باشند و براحتي از كنار آن عبور نكنند.

وي بيان كرد: چند سال قبل نتانياهو نخست وزير اسراييل از دولتمردان آمريكا خواست دو كشور اسلامي ايران و عراق را نابود كند آمريكا موفق شد رژيم عراق را از طريق حمله نظامي ساقط كند و قصد دارد ايران را نيز از راه ترويج فرهنگ ابتذال و هرزگي با استفاده از ماهواره تضعيف كند.

وي عنوان كرد: آمريكا قدرت حمله نظامي به ايران اسلامي را ندارد زيرا ايران داراي جوانان شجاع و غيور است.

حسيني ابراز داشت: ملت ايران با هوشياري، توكل به خدا، توسل به اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و تمسك به احكام دين مبين اسلام مي تواند دشمنان را در اين زمينه نيز مايوس كند.

خطيب جمعه ياسوج در بخشي ديگري از خطبه ها به رسالت مهم مسئولان در ترويج فرهنگ ديني اشاره كرد و افزود: رقتار و كردار مسئولان اجرايي بايد در زمينه هاي مختلف از جمله مقابله با ماهواره الگوي مردم باشند، زيرا همواره مورد توجه قشرهاي مختلف مردم هستند.

حسيني با اشاره به 20 تير روز جمعيت، گفت: جمعيت زمينه رشد هر كشور و عامل قدرت آن است و به همين دليل اهميت ويژه اي دارد.

وي بيان كرد: دشمنان سعي مي كنند با كاهش جمعيت كشورهاي اسلامي آنها را تجزيه كرده تا با اهداف شوم خود برسند.

حسيني با اشاره به 21 تير سالروز حمله نيروهاي رژيم پهلوي به مسجد گوهرشاد مشهد، اظهار كرد: در اين روز تعداد زيادي از زنان و مردان مدافع حجاب و عفاف به خاك و خون كشيده شدند و به همين دليل به نام روز حجاب و عفاف نامگذاري شد.

وي عنوان كرد: حجاب و عفاف آثار و فوايد متعددي دارد كه از مهمترين آنها مي توان به تامين امنيت همه جانبه جامعه و جلوگيري از متلاشي شدن بنيان خانواده ها اشاره كرد.

حسيني با اشاره به نزديك بودن شب هاي قدر، ابراز داشت: شب قدر شب رحمت و مغفرت بوده و بايد هر چه بيشتر از بركات معنوي آن بهره گيري شود.

7535/671 /675