۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۰۰
کد خبر: 81221997
T T
۰ نفر
میرزاده: بخشنامه حراست دانشگاه آزاد درتقابل با حجاب و عفاف نیست

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخشنامه حراست دانشگاه در تقابل با حجاب و عفاف نیست، بلكه بهبود روش‌ها در برخورد با یك مقوله فرهنگی است.

به گزارش ایرنا به نقل از مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، حمید میرزاده این مطلب را در واكنش به جنجال سازی برخی رسانه‌ها درباره پیگیری مسائل مربوط به حجاب و عفاف ازسوی متولیان فرهنگی دانشگاه به جای نیروهای حراست، بیان كرد.

وی با تاكید بر اینكه حراست یك سازمان، ضابط قوه قضاییه نیست تا بخواهد كسی را دستگیر كند، اظهار كرد: بدیهی است حراست با مشاهده جرم مشهود،‌ قطعا برخورد قانونی با تخلف خواهد كرد و مسوولان واحدها نیز متخلفان را به مراجع ذیربط ارجاع می‌دهند.

میرزاده با اشاره به هجمه‌هایی كه طی چند روز گذشته به نهاد علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد وارد شده است، گفت: برخوردهای حراستی و فیزیكی و انتظامی 35 سال گذشته اگر موثر بود، مسئولان اكنون از وضع حجاب راضی بودند.

وی ادامه داد:حجاب ظاهر باطن اشخاص است؛ باید قلب‌های سلیم و باطن افراد پاك شود و این كار، كار حراست نیست؛ بلكه با آموزه‌های قرآنی و آشنایی با معارف قر آن و اهل بیت و سبك زندگی ائمه اطهار و بزرگواران دین و دانش، قلب‌ها سلیم و باطن‌ها پاك می‌شوند.

رییس دانشگاه آزاد در پایان، گفت: به جای برخوردهای حراستی و انتظامی راه‌های نرم‌افزاری و پر جاذبه‌ای برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و وقار در دستور كار مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است كه متعاقباً اعلام خواهد شد.

فراهنگ(1)**9129**1588
۰ نفر