۹ تیر ۱۳۹۳،‏ ۸:۰۷
کد خبر: 81220175
T T
۰ نفر
داعش اعلام خلافت كرد

بیروت- ایرنا- گروه تروریستی تكفیری كه خود را «دولت اسلامی در عراق و شام» (داعش) می خواند، همزمان با نخستین روز ماه مبارك رمضان، اعلام كرد كه در محدوده عراق و سوریه 'خلافت اسلامی' تشكیل داده است.

در بیانیه ای صوتی كه بر روی صفحات اجتماعی قرار گرفته است، «ابومحمد العدنانی» كه از او بعنوان سخنگوی داعش نام برده شده با این جمله كه «وعده الهی تحقق یافت»، اعلام كرد كه «ابوبكر البغدادی» به عنوان نخستین خلیفه اسلامی بر این كشور حكومت می كند.

وی همچنین با بیان اینكه جنگجویان داعش «مرزهای بت» را از میان برداشتند، گفت كه این مرزها فقط بین كشورهای اسلامی فاصله ایجاد و خلافت اسلامی را تكه تكه كرده اند.

سخنگوی داعش ادعا كرد: «خلافت اسلامی این گروه براساس روش های پیامبر گرامی و وعده های الهی عمل خواهد كرد».

العدنانی گفت: البغدادی بیعت امرا، فرماندهان، مجلس شورا و همه اعضای داعش را پذیرفته و از امروز او امام و خلیفه مسلمانان در هر مكانی است.

وی افزود: از امروز نام های عراق و شام از دولت اسلامی در عراق و شام حذف می شود و در همه تعاملات و بیانیه ها تنها از نام دولت اسلامی استفاده می شود.

«ابوعمر الچچنی» از سركردگان نظامی این گروه تروریستی تكفیری هم در سخنانی گفت: امروز خرسندیم در سقوط مرزهایی كه طاغوت ها ایجاد كرده بودند و مانع نقل و انتقال مسلمانان در سرزمین های خود می شد، مشاركت داشته ایم.

وی افزود: طاغوت ها خلافت اسلامی را تكه تكه و آن را به كشورهایی مثل سوریه و عراق تبدیل و در آنجا براساس قوانینی كه وضع كرده بودند، حكومت می كردند.

گروه تروریستی تكفیری داعش از حدود یك ماه پیش با به راه انداختن كشتار و غارت در عراق نا امنی در این كشور دامن زده است.

خاورم ** 1324 ** 2023