۸ تیر ۱۳۹۳،‏ ۱۳:۳۱
کد خبر: 81219570
۰ نفر
پیكر مادر راوی كتاب' دا ' در تهران تشییع شد

تهران بزرگ -ایرنا - مراسم تشییع پیكرسیده شاه پسند حسینی، مادر سیده زهرا حسینی راوی كتاب 'دا' با حضور جمعی از شهروندان تهرانی از مقابل منزلش واقع در خیابان وصال شیرازی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، پیكر این مرحومه ساعت 11 امروز(یكشنبه) برروی دستان مردم همیشه در صحنه تهران تشییع و برای خاكسپاری به رزین آباد ایلام منتقل شد تا در زادگاهش آرام گیرد.

سیده شاه ‌پسند حسینی متولد سال 1312 بود كه روز گذشته در سن 81 سالگی براثر سكته قلبی در بیمارستان مصطفی خمینی درگذشت و به دیار باقی شتافت.

همسر و یك فرزند سیده شاه ‌پسند حسینی در حفظ شهر خرمشهر از جان خود گذشتند و به درجه شهادت رسیدند و همچنین دو پسر دیگر این مرحومه در دوران دفاع مقدس به درجه جانبازی نایل آمدند.

'دا' نام كتاب روایت خاطرات سیده زهرا حسینی است كه در مورد جنگ ایران و عراق و به اهتمام سیده اعظم حسینی نگاشته شده و توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده‌است.

دا، در زبانكردی به معنی مادر است و زهرا حسینی كه خود یكی از كردهای زرین آباد استان ایلام است با انتخاب این عنوان سعی كرده به موضوع مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ ایران و عراق بپردازد.

به اعتقاد بسیاری از كارشناسان، این كتاب مهم ترین و تأثیرگذارترین كتاب در زمینهٔ خاطره‌نگاری جنگ هشت سالهٔ ایران و عراق محسوب می‌شود.

تهرام/519/1109/ 699

سرخط اخبار جامعه