ورزش دشمن اعتیاد است، شعار دوچرخه سوار آملی در سفر دور ایران

ساری - ایرنا - دوچرخه سوار آملی در آستانه 'روز جهانی مبارزه با مواد مخدر' به منظور رساندن پیام '‌ورزش دشمن اعتیاد است' سفر خود را به استانهای مختلف كشور آغاز كرد.

'رحمت الله آزاد' روز سه شنبه با استقبال مسولان مبارزه با مواد مخدر مازندران، سرپرست فرمانداری و مدیران ادارات شهرستان آمل ركاب دوچرخه اش را برای سفر به 11 استان تهران، قم، اصفهان، یزد، كرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان و سمنان فشرد.

پنجم تیر ماه 'روز جهانی مبارزه با مواد مخدر' نامگذاری شده است.

این دوچرخه سوار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهارداشت: شش هزار كیلومتر مسافت در 11 استان را طی مدت 30 روز ركاب خواهم زد.

آزاد افزود: هدفم از سفر شهر به شهر با دوچرخه ابلاغ این پیام به مردم و مسئولان است كه 'بیش از گذشته مراقب فرزندان خود در برابر اعتیاد و حفظ سلامتی بوده و ورزش را در اولویت قرار دهند.'

وی گفت: انتظار و خواسته قلبی همه دوستداران سلامتی این است كه مسئولان و همه مردم به جای شعار دادن اقدام عملی به منظور پیشگیری و فراهم كردن امكانات تفریحی و رفاهی برای جوانان نمایند.

این دوچرخه سوار 55 ساله پیش از این نیز به مناسبتهای مختلف با پیامهای ویژه و متفاوت در 54 كشور جهان ركاب زده است. دوچرخه سوار آملی نخستین سفر برون مرزی خود را با عنوان 'پیام رسان جامعه معلولان' به كشورهای اروپایی انجام داده بود.ك/3

7327/608/660