شورای راهبردی سیاست خارجی مذاكرات هسته ای را بررسی می كند

تهران- ایرنا- عضو شورای راهبردی سیاست خارجی از بررسی مذاكرات هسته ای در جلسه آتی این شورا در هفته جاری خبر داد.

مهدی مصطفوی اهری در گفت وگو با خبرنگار تشكل های دانشجویی ایرنا گفت: شورای راهبردی سیاست خارجی در هفته جاری تشكیل جلسه خواهد داد و مذاكرات هسته ای یكی از مباحثی است كه در این جلسه بررسی خواهد شد.

اعضای شش نفره شورای راهبردی سیاست خارجی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تعیین می شوند وكمال خرازی ریاست آن را برعهده دارد.

سعید جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی، سردار احمد وحیدی وزیر سابق دفاع، ابراهیم شیبانی سفیر اسبق ایران در اتریش و حسین طارمی سفیر اسبق ایران در عربستان و چین دیگر اعضای این شورا هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: در جلسه این هفته، مباحثی همچون تقسیم كار بین اعضا و راهبردهای اصلی سیاست خارجی مطرح خواهد شد.

مصطفوی در خصوص مذاكرات هسته ای ایران با كشورهای عضو گروه 1+5 گفت: مذاكرات آتی هسته ای، مذاكراتی سخت است ولی ما در این مذاكرات برنامه های خود را داریم.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی با تاكید بر اینكه مذاكرات برای رسیدن به توافق در زمینه توافق جامع ادامه دارد گفت: تیم مذاكره كننده ما بر روی اهداف خود ایستاده است.

مصطفوی در پاسخ این سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینكه تفسیر شما از پرانتز های مطرح شده در متن توافق جامع هسته ای چیست؟

پیش از این محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه گفته بود كه با گروه 1+5 توافق شده است در مباحث مورد اختلاف به جای استفاده از كلمات، پرانتز گذاشته شود.

وی در این خصوص گفت: كشورهای 1+5، شروطی را مطرح می كنند كه این شروط باعث دور شدن از مباحث اصلی و مقداری آزاردهنده است.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی تاكید كرد: تیم مذاكره كننده ما به دنبال حذف حواشی است و به حواشی توجه نمی كند.

وی افزود: به نظر می رسد تیم مذاكره كننده كشورمان به دنبال حذف خواسته های غیر معقول باشد و قصد دارد بر روی حقوق ایران و آنچه سازمان های بین المللی بر آن تاكید می كنند، بایستد.

فراهنگ(3)**9303**ل.الف.ی**1588