دو  فروند بالگرد بازسازی شده به ناوگان هوانیروز مشهد پیوست

مشهد-ایرنا- دو فروند بالگرد بازسازی شده روز یكشنبه در آیینی با حضور فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی به ناوگان هوایی پایگاه پنجم هوانیروز ارتش مستقر در مشهد پیوست.

به گزارش ایرنا ، این دو فروند بالگرد پنج سال پیش به علت نقص فنی از رده خارج شده بود كه با تلاش متخصصان پایگاه پنجم هوانیروز ارتش مستقر در مشهد بازسازی و عملیاتی شد.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگاران اظهار كرد: این بالگردها با قدرت دو هزار و 930 اسب بخار، وظیفه شنود و شناسایی و حمل و ترابری و امداد رسانی را عهده دار هستند و برای بازسازی آن ها 22 هزار ساعت كار فنی از سوی متخصصان هوانیروز ارتش،

صرف شده است.

امیر سرتیپ دوم خلبان 'هوشنگ یاری' گفت: 20 فروند بالگرد در یك و نیم سال گذشته از سوی متخصصان هوانیروز بازسازی و به ناوگان فعال این نیرو یگان افزوده شد.

وی همچنین در این آیین گفت: توسعه آموزش و افزایش سطح كیفی فنی و عملیاتی رویكرد مهم هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی است.

وی افزود: تعمیر و نگهداری، آموزش های مستمر و دائمی، جلوگیری از بروز سوانح با افزایش سطح آمادگی و رزمی عملیاتی متخصصان و پرسنل و ارتقای روحیه و سطح معیشت آنان نیز از اولویت های پنجگانه این ارگان است.

وی ادامه داد: با توجه به بازنشستگی شماری از پرسنل هوانیروز ارتش، 128 نفر خلبان و متخصص فنی در سالجاری بعد از دانش آموختگی از مراكز تخصصی آموزش هوانیروز جذب یگان های مختلف این ارگان در سطح كشور شدند.

وی اضافه كرد: تمامی مراحل آموزش پرسنل هوانیروز ارتش از دوره های مقدماتی تا عالی و عملیاتی در ابعاد مختلف خلبانی و تعمیر و نگهداری و غیره در مراكز آموزش تخصصی این ارگان انجام می شود.

امیر سرتیپ دوم خلبان یاری گفت: هوانیروز ارتش طی سنوات گذشته علاوه بر ماموریت های رزمی در امداد و كمك رسانی به مردم در حوادث غیر مترقبه و دیگر ماموریت های محوله نقش سازنده ای داشته است.

وی اظهار كرد: این ارگان جزو نخستین یگان هایی بود كه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به انقلاب پیوست و همراهی خود را با دستاوردهای آن اعلام كرد و با شجاعت و رشادت های بسیار در طول 18 ماه قبل از آغاز جنگ تحمیلی با 60 هزار ساعت پرواز در مقابله با ضد انقلاب و دشمنان نقش اساسی داشت و 44 شهید تقدیم كرد.

فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی گفت: هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس با ایستادگی در مقابل دشمن متجاوز بعثی، افتخارات بسیاری از خود نشان داد و تعداد زیادی شهید و جانباز و ایثارگر تقدیم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی كرد.

این گزارش حاكیست،همچنین با حضور فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی و شماری از فرماندهان یگان های ارتش پروژه مجتمع مسكونی 60 واحدی پرسنل هوانیروز ارتش در مشهد به بهره برداری رسید.

سرهنگ خلبان 'عبدالرضا خدادادی' فرمانده پایگاه پنجم هوانیروز ارتش مستقر در مشهد در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در بلوار نامجوی این شهر احداث و برای ساخت آن در مجموع بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

در این آیین ها ، فرمانده ارشد عملیاتی ارتش در شمال شرق كشور و جمعی از فرماندهان و پرسنل یگانهای ارتش در مشهد حضور داشتند.ك/2

7490/659/330