شهید ملك لو جانثار ولایت و پیرو خط سرخ شهادت حسینی بود

ساوه- ایرنا- مادر جانباز و آزاده شهید محمد ملك لو گفت: محمد جانثار ولایت، رهبری و پیرو خط سرخ شهادت حسینی بود.

'معصومه كاظمی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل عشق به ولایت در خانواده همواره فرزندانم عاشق امام خمینی(ره)، رهبری و بیمه شدگان خط سرخ شهادت حسینی بوده اند.

وی بیان كرد: شهید ملك لو سال 47 در تهران در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود و در خانواده ای مذهبی و متدین پرورش یافت.

مادر شهید ادامه داد: محمد همیشه به سرزمین پدری خود (ساوه) عشق می ورزید و آرزو داشت برای آبادانی روستای خود در این شهرستان(جوشقان) اقدامی موثر انجام دهد.

وی گفت: اما پسرم با شهادت خود كاری كرد كه یاد او همیشه در ذهن مردم روستای جوشقان باقی بماند، چون او قناعت را سرمایه زندگی دانست و همیشه در فكر فقرا و مستمندان بود.

وی اضافه كرد: این شهید از آنچه كه به او بخشیده می شد به دیگران كمك می كرد و برای پیروزی انقلاب اسلامی از اهدای جان دریغ نداشت.

كاظمی گفت: محمد برای پیروزی انقلاب اسلامی به مبارزه با رژیم ظاغوت پرداخت تا پیام امام خمینی(ره) را به گوش مردم برساند.

به گفته وی، با پیروزی انقلاب، استكبار جهانی می خواست كه این درخت نو پا را ریشه كن كند و برای مبارزه با آن حزب بعث و دست نشانده اش صدام حسین ملعون را تحریك كرد تا به خاك مقدس كشور اسلامی ایران تجاوز كند.

وی افزود: شهید ملك لو مانند دیگر اقشار مختلف كشور، پس از این حركت دشمن به فرمان جهاد رهبر كبیر انقلاب لبیك گفت و به جبهه های حق علیه باطل شتافت تا این كه دشمن را از مملكت اسلامی بیرون راند.

وی بیان كرد: محمد در سال 66 به جبهه های حق علیه باطل شتافت و با شركت در عملیات های مختلف پس از هفت ماه بر اثر بمباران هواپیماهای دشمن در چهارم تیرماه 67 از ناحیه قلب، چشم، پا و كمر مجروح و توسط نیروهای بعثی عراق اسیر شد.

مادر این شهید گفت: وی مدت 26 ماه با تحمل جراحت های وخیم اسیر بود تا این كه سوم شهریورماه 69 همراه با كاروان آزادگان به مهین اسلامی بازگشت.

وی بیان كرد: محمد با داشتن روح انقلابی علاوه بر ترویج این فرهنگ در سطح جامعه، تمام اعضای خانواده را نیز شیفته انقلاب و رهبری كرد.

پدر این شهید به شرایط جسمانی فرزندش پس از بازگشت به كشور اشاره كرد و گفت: فرزندم با وجود داشتن زخم های متعدد و كشیدن درد آن را بیان نمی كرد.

'علی اكبر ملك لو' افزود: آن شهید بزرگوار پس از 9 سال تحمل اسارت و جراحت 22 تیر ماه 76 در بیمارستان ساسان تهران به شهادت رسید.ك/4

7338/686/ 605

سرخط اخبار جامعه